Chciał poćwiczyć przed egzaminem na prawo jazdy. Miał prawie 2,5 promila

2022-05-10 10:26:07(ost. akt: 2022-05-10 10:33:33)
Egzamin na prawo jazdy jest dla wielu osób jednym z bardziej stresujących wydarzeń. Tak było również w przypadku 33-letniego mieszkańca gminy Węgorzewo.
Mężczyzna 8 maja, dwa dni przed egzaminem na prawo jazdy, w godzinach nocnych, wsiadł za kierownicę nissana, aby przećwiczyć swoje umiejętności. Jego styl jazdy "wężykiem" zwrócił uwagę policjantów prewencji, którzy zatrzymali kierowcę do kontroli.

Badanie stanu trzeźwości 33-latka potwierdziło podejrzenia mundurowych. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu blisko 2,5 promila alkoholu. W trakcie dalszych czynności okazało się, że kierowca nie ma prawa jazdy. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami mężczyzna tłumaczył, że za dwa dni zdaje egzamin na prawo jazdy i chciał poćwiczyć jazdę, ponieważ bardzo się stresuje tym wydarzeniem.

Mieszkaniec gminy Węgorzewo za swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.
- Po raz kolejny apelujemy o trzeźwą jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami. Pamiętajmy, że pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, nie tylko własnego, ale też innych użytkowników dróg - przypominają węgorzewscy policjanci.
Źródło: KPP Węgorzewo


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5