Węgorzewo pomaga swoim partnerom z ukraińskiego Jaworowa

2022-03-01 09:41:14(ost. akt: 2022-03-01 10:06:31)

Autor zdjęcia: wegorzewo.pl

Pomoc rzeczowa, żywność, bezpieczne schronienie, praca... Mieszkańcy Węgorzewa i okolic pomagają uchodźcom z Ukrainy. Ratusz koordynuje działania.
- Węgorzewo, jako miasto partnerskie Jaworowa, nie pozostaje obojętne na krzywdę nie tylko naszych przyjaciół, ale wszystkich obywateli i obywatelek Ukrainy - zarówno tych przebywających w swoim kraju ojczystym, jak również w Polsce - informuja władze miasta. - Środki i produkty zebrane w ramach zbiórki zostaną przekazane na rzecz działań pomocowych dla Jaworowa – miasta partnerskiego Węgorzewa. Bardzo prosimy o pomoc w segregacji w postaci opisania przekazanych produktów.

Od 1 marca rozpoczyna się w Węgorzewie zbiórka rzeczowa na rzecz mieszkańców Jaworowa:
- woda, napoje, soki (w zgrzewkach)
- żywność gotowa do spożycia (długi termin ważności)
- konserwy, batoniki, ciastka w opakowaniach zamkniętych
NOWE:
- śpiwory i koce
- odzież dla dzieci i dorosłych
- środki i artykuły higieny osobistej, kosmetyki
- środki opatrunkowe
- środki medyczne
- ręczniki papierowe, pieluchy


Punkty zbiórki:
Urząd Miejski w Węgorzewie
ul. Zamkowa 3
w godz. 8.00-15.00
pokoje nr 6 i 7
Węgorzewskie Centrum Kultury
ul. Bema 14
w godz. 8.00-20.00
Więcej informacji tel. 87 427 26 41


Bezpieczne schronienie

- W Urzędzie Miejskim w Węgorzewie tworzony jest wykaz osób, które byłyby skłonne bezpłatnie zakwaterować osobę bądź osoby, które przyjadą z terenu okupowanej Ukrainy - informuje burmistrz Krzysztof Kołaszewski. - Dodam, że trwają uzgodnienia na szczeblu ministerialnym, które być może dadzą możliwość refundacji kosztów takiego zakwaterowania.

Mieszkańcy miasta i gminy Węgorzewo, którzy byliby zainteresowani niniejszym zagadnieniem, proszeni są o kontakt z pracownikiem opracowującym przedmiotowy wykaz, za pośrednictwem poczty elektronicznej: gczk@um.wegorzewo.pl lub telefonicznie: 87/427-54-46, któremu należałoby podać niezbędne dane.

Praca dla uchodźców

Zwracamy się również do podmiotów prowadzących na terenie gminy Węgorzewo działalność gospodarczą w zakresie usług hotelowych o rozważenie możliwości współpracy w przedmiotowym zakresie - informuje urząd. - Apel skierowany jest do osób, które posiadają możliwość zakwaterowania minimum 20 osób. Szczegóły dotyczące zakwaterowania i wyżywienia będą ustalane indywidualnie w umowie, która zawierana będzie z wojewodą warmińsko-mazurskim.

Zainteresowani proszeni są o kontakt z pracownikiem UM, za pośrednictwem poczty elektronicznej (gczk@um.wegorzewo.pl) lub telefonicznie (87/427-54-46).
rs

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5