Pomagamy tam, gdzie najpilniej potrzeba pomocy

2022-03-01 09:18:14(ost. akt: 2022-03-01 09:30:11)

Autor zdjęcia: arch. prywatne

Tysiące kanapek, pączków, drożdżówek, słodyczy itp. wyruszyło spod trygorckiej świetlicy, by trafić do osób w kolejkach po ukraińskiej stronie granicy.
Sołectwo Trygort, Stowarzyszenie Trygort nad Mamrami oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Trygorcie oraz niemal wszyscy mieszkańcy wsi zaangażowali w pomoc mieszkańcom Ukrainy.

Fot. arch. prywatne

- Tysiące kanapek, pączków, drożdżówek, słodyczy itp. wyruszyło spod trygorckiej świetlicy, by trafić do osób w kolejkach po ukraińskiej stronie granicy - informuje Alicja Rymszewicz, sołtys Trygortu. - Wszystko we współpracy z Konwentem Wojewódzkich Rad Działalności Pożytku Publicznego, któremu dziękujemy za zaufanie. Tak duża, szybka i sprawna akcja możliwa była dzięki sieciowaniu kół gospodyń wiejskich. Bardzo aktywnie włączyły się liczne KGW z powiatu kętrzyńskiego - za koordynację w tym rejonie serdecznie dziękujemy Anieli Cieślak.Trzymajmy kciuki za bezpieczną podróż Malwiny Pieniak do miejsca przeładunku. Dziękuję również Marcinowi Bejnarowi za użyczenie przyczepki, która okazała się niezbędna w obliczu tak licznych darów.
rs

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5