Koła gospodyń wiejskich Warmii i Mazur są już w sieci

2022-02-16 14:43:44(ost. akt: 2022-02-16 14:50:48)

Autor zdjęcia: arch. Alicja Rymszewicz

Alicja Rymszewicz, sołtyska z Trygortu (pow. węgorzewski) i Super Sołtys 2021 została wybrana do grupy zarządzającej siecią kół gospodyń wiejskich województwa warmińsko-mazurskiego. Poza sołtyską z Mazur w zarządzie sieci znaleźli się przedstawiciele Słonecznika, Durąga, Wójtowa, Klim.
Koła gospodyń wiejskich z województwa warmińsko-mazurskiego mają swoją sieć wsparcia i współpracy dzięki realizacji projektu „Mocna Sieć” Stowarzyszenia Teraz My. Kilka dnu temu odbyło się w Łopkajnach w gminie Gietrzwałd pierwsze spotkanie przedstawicieli KGW, w którym wzięło udział ponad 60 osób. Gminę Węgorzewo reprezentowały Alicja Rymszewicz oraz Elżbieta Rymszewicz, które aktywnie działają w KGW Trygort.

Fot. arch. Alicja RymszewiczAlicja Rymszewicz, która jest także sołtyską wsi, została wybrana do zarządu sieci KGW Warmii i Mazur wraz z Agnieszką Lendzion z KGW w Słoneczniku, Magdaleną Muraszko z KGW w Durągu, Beatą Jakubiak z KGW w Wójtowie oraz Wiolettą Szalkowską z KGW w Klimach.

Fot. arch. Alicja Rymszewicz

- Cieszę się, że będę mogła pracować z grupą wybitnie aktywnych kobiet – mówi Alicja Rymszewicz z koła gospodyń w Trygorcie. - Mam duże doświadczenie w sieciowaniu gminnych czy powiatowych działań społecznych, dotyczących kół gospodyń czy sołectw i z chęcią wykorzystam swoje kompetencje do współpracy i rozwoju na szczeblu wojewódzkim.

Fot. arch. Alicja Rymszewicz

Podczas pierwszego spotkania sieci KGW przedstawiciele kół z całego województwa pracowali nad statutem, strategią działania na najbliższe lata oraz wypracowywali założenia dla marki sieci oraz wartości, jakie będą jej przyświecać.
rs
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5