Złodziej z partnerem z zarzutami za kradzież

2022-02-10 12:12:13(ost. akt: 2022-02-10 12:19:31)

Autor zdjęcia: KPP Węgorzewo

Węgorzewscy policjanci postawili zarzuty dwóm sprawcom kradzieży sprzętów z pomieszczenia gospodarczego z terenu gminy Pozezdrze. 29-latkowie kradli wszystko co nadawało się do późniejszej sprzedaży, albo przetopienia.
Na początku tygodnia oficer dyżurny węgorzewskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży sprzętu z terenu gminy Pozezdrze. Policjanci szybko wytypowali mężczyznę, który mógł dokonać kradzieży i następnego dnia po zgłoszeniu udali się do jego miejsca zamieszkania, gdzie potwierdzili swoje podejrzenia.

- W pomieszczeniu gospodarczym należącym do 29-latka mundurowi znaleźli silnik od piły stołowej oraz klucze nasadowe - informują węgorzewscy policjanci. - Mieszkaniec gminy Budry przyznał się do kradzieży. Nadmienił, że wszystko co nadawało się do pozyskania złomu już zostało sprzedane na skupie za kwotę 800 zł.

Fot. KPP Węgorzewo


W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze znaleźli w pojedzie zatrzymanego biały proszek w ilości 42 gram, który po wykonaniu wstępnych badań okazał się amfetaminą.

- Mundurowi ustalili, że mężczyzna dokonał kradzieży wspólnie ze swoim kolegą - dodaje asp. Agnieszka Filipska, oficer prasowy KPP w Węgorzewie. - Kolejny podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży, do której się przyznał. Łupem dwóch 29-latków było wszystko co nadawało się do późniejszej sprzedaży m.in. projektory do puszczania filmów, szlifierka, klucze nasadowe, spawarka i kable. Łącznie pokrzywdzony oszacował wartość strat na kwotę blisko siedem tysięcy złotych.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
rs

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5