Działki nad Święcajtami sprzedane, powstaną tu apartamenty i hotel

2022-02-08 10:15:41(ost. akt: 2022-02-08 10:26:50)
Nadchodzi gradobicie

Nadchodzi gradobicie

Autor zdjęcia: Adam Bartnikowski

Gmina Węgorzewo sprzedała za niemal 5 mln zł nieruchomość składającą się z kilku działek położonych na terenie Węgorzewa nad jeziorem Święcajty. Inwestor planuje tu budowę apartamentowca z funkcją hotelową.
Nieruchomość to ponad 8 hektarów nieużytków i terenów zadrzewionych na Obszarze Chronionego Krajobrazu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Przetarg gmina ogłosila pod koniec listopada ubiegłego roku.

Nieruchomość jest atrakcyjna - leży w obrębie miasta, ale tuż nad jeziorem Święcajty przy szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Łączna powierzchnia to 8,0626 ha, na którą składa się kilka działek.

Nieruchomość jest niezabudowana, nieuzbrojona, posiada liczne zadrzewienia i zakrzaczenia oraz dostęp do drogi poblicznej. Obszar ten objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który na tych działkach przewiduje budowę hotelu.

Trzech oferentów zgłosiło chęć zakupu, ale w przetargu uczestniczył jeden - deweloper z Warszawy. Cena wywoławcza wynosiła 4,8 mln zł, deweloper zapłaci zaś 4,84 mln zł. Inwestor chce rozpocząć budowę jeszcze w tym roku.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5