Technikum w Węgorzewie ze Srebrną Tarczą! Szkoła w czołówce rankingu najlepszych techników w regionie

2022-01-14 09:08:28 (ost. akt: 2022-01-14 09:34:08)

Autor zdjęcia: facebook.com/ZSZWegorzewo

Nowy Rok 2022 zaczynamy kolejnym sukcesem naszej szkoły! - informuje węgorzewskie Technikum na swoim profilu fb. - Z dumą i radością pragniemy poinformować, że Technikum w Węgorzewie wyróżnione zostało w Rankingu Najlepszych Techników, otrzymując znak jakości i tytuł Srebrnej Szkoły 2022!
W Wojewódzkim Rankingu Najlepszych Techników węgorzewska szkoła sklasyfikowana została na 8 miejscu. W ogólnopolskim szkoła zajęła 289 miejsce na 1863 technika, tym samym otrzymując wspomniane już wyróżnienie.

- Ranking został opracowany przez Perspektywy - informują pracownicy węgorzewskiej szkoły ze Srebrna Tarczą. - Zgodnie z postanowieniem kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

To już kolejny sukces węgorzewskiego technikum przy Zespole Szkół Zawodowych im. gen. Józefa Bema. W ubiegłym roku węgorzewskie technikum było drugie w województwie pod względem zdawalności matur wśród techników.

- Ten sukces jest efektem ciężkiej pracy uczniów oraz pracy i ogromnego zaangażowania nauczycieli przygotowujących uczniów do matury, którzy oprócz normalnych lekcji poświęcali swój prywatny czas w ramach powtórek i przygotowań do matury - komentował ówczesny sukces Ireneusz Szepietowski, dyrektor ZSZ w Węgorzewie. - Za to wszystko jako dyrektor szkoły serdecznie dziękuję.

Szkoła ma na swoim koncie wiele tarcz. Przed nią do zdobycia ta najważniejsza, złota.

- Wysoka pozycja w rankingu w tym roku oraz poprzednich latach potwierdza wysoki poziom kształcenia w naszej szkole - dodają pracownicy szkoły. - Technikum może poszczycić się już dwiema srebrnymi i trzema brązowymi tarczami. To szkoła, w której warto się kształcić. Za naszym sukcesem stoi współpraca grona pedagogicznego, ambitni uczniowie, rodzice oraz lokalne władze oświatowe i samorządowe, dbające o dobre warunki pracy swoich szkół. Pomimo pandemii po raz kolejny nasze technikum pokazało, że ciężka praca przynosi wymierne efekty.
rs

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5