Rusza plebiscyt na najlepszego sportowca Ziemi Węgorzewskiej

2021-12-22 12:09:07(ost. akt: 2021-12-22 12:22:00)

Autor zdjęcia: Emilia Fedusio-Baran/UM w Węgorzewie

Starosta węgorzewski Marzenna Supranowicz i burmistrz Węgorzewa Krzysztof Kołaszewski zapraszają sportowców, działaczy sportowych, pasjonatów sportu do zgłaszania kandydatów do konkursu Mistrz Sportu 2021.
Współorganizatorem plebiscytu na najlepszego sportowca w powiecie węgorzewskim jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie. Zgłoszenia należy dostarczyć do starostwa osobiście, e-mailem lub pocztą tradycyjną do 14 stycznia 2022 roku. Organizatorzy plebiscytu przypominają o dołączeniu zdjęć, które docelowo zostaną wykorzystane w prezentacji multimedialnej.

- W konkursie mogą brać udział mieszkańcy powiatu węgorzewskiego lub zawodnicy reprezentujący kluby sportowe powiatu węgorzewskiego, którzy biorą udział w zawodach organizowanych w kraju i za granicą – informują organizatorzy plebiscytu sportowego. - Do konkursu mogą być również zgłoszone osoby lub zespoły nie zrzeszone w klubach, które zdobyły spektakularne wyniki sportowe w zawodach krajowych i zagranicznych lub zasłużyły się w każdy możliwy sposób do rozwoju sportu i rekreacji w powiecie węgorzewskim.

Do konkursu kwalifikują się zawodnicy, którzy w roku 2021 zajęli miejsca od I do III w zawodach rangi mistrzostw województwa oraz o wyższej randze.

Konkurs zostanie przeprowadzony w kategoriach:
· Sportowiec Młodzieżowy
· Sportowiec Dorosły
· Zespół/drużyna
· AMABASADOR WĘGORZEWA – wybitny sportowiec promujący powiat węgorzewski na arenie krajowej lub międzynarodowej.
· Najlepszy Trener – osoba systematycznie pracująca ze sportowcami, którzy dzięki pracy i zaangażowaniu trenera osiągają sukcesy sportowe.
· Działacz Sportowy – prezesi i działacze klubów sportowych osiągających sukcesy sportowe.
· Pasjonat Sportu – min. organizacja pozarządowa, animator, lider, sportowiec amator, który swoją postawą i zachowaniem wpływa pozytywnie na inne osoby i propaguje zdrowy styl życia.

- W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną coroczna Gala „MISTRZ SPORTU ” nie odbędzie się w tradycyjnej formie – uprzedzają organizatorzy konkursu. - Nagrodzenie laureatów odbędzie się podczas kilku zorganizowanych spotkań. Wówczas organizatorzy przekażą nagrody rzeczowe i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach konkursu „MISTRZ SPORTU 2021”. Fotorelacja z podsumowania konkursu zostanie zamieszczona na stronach internetowych Organizatorów oraz portalach społecznościowych.
rs

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5