Smaki Poezji Polskiej - projekt realizowany w Budrach

2021-11-04 09:54:12 (ost. akt: 2021-11-04 10:00:44)

Autor zdjęcia: Barbara Tomaszewska

Grupa nieformalna "Miłośnicy Książek" realizuje na terenie gminy Budry projekt pt.: "Smaki Poezji Polskiej"
Projekt trwa od sierpnia do końca listopada 2021 r. Głównym założeniem projektu jest integracja społeczności lokalnej wokół poezji i zamiłowania w przyrządzaniu potraw.

Poprzez działania projektowe grupa "Miłośników Poezji" chce przekonać do swoich pasji również społeczność gminy Budry. Organizowane są spotkania na terenie kilku miejscowości, podczas których, przygotowujemy wspólnie z mieszkańcami kulinarne cuda, tematycznie nawiązujące do prezentowanych wierszy. Najczęściej są to utwory dla najmłodszych, ponieważ "czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci".

Drugim takim ważnym przyczynkiem do powstania tego projektu było znalezienie powodu do wyjścia z domów naszych mieszkańców po lockdownach. Dzięki zwoływanym spotkaniom i wspólnej pracy przy przygotowywaniu "poetyckich dań", grupa chce odnowić relacje międzyludzkie, spróbować wrócić do tego co było przed pandemią, przybliżyć mieszkańcom poszczególnych wsi polską poezję oraz rozbudzić od nowa zamiłowanie do książki.

W projekcie przewidziane jest odtworzenie filmu "Pan Tadeusz", które odbędzie się 11 listopada w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach ok. godz. 12.00, na które serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!
Grupa Miłośników Poezji

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: czytelnictwo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5