Wspomnienia mieszkańców w mazurskim oknie

2021-11-03 09:30:52 (ost. akt: 2021-11-03 12:47:12)

Autor zdjęcia: facebook.com/gok.pozezdrze

Mieszkańcy Pozezdrza otwierają w czwartek 4 listopada mazurskie okno pamięci ze wspomnieniami swoich sąsiadów utrwalonymi na starych fotografiach. Instalacja pojawi się na skwerze przy urzędzie gminy.
„Mazurskie okna pamięci” to projekt realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Pozezdrzu oraz Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny, którego podsumowanie nastąpi 4 listopada. Mieszkańcy gminy podjęli wyzwanie zachowania od zapomnienia kultury tradycji i życia dawnych mieszkańców Mazur. Efektem w tych działań jest powstanie instalacji artystycznej w kształcie starego mazurskiego okna, wypełnionego wspomnieniami zatrzymanymi w fotografiach. Kompozycje uczestników powstały w trakcie spotkań w ośrodku kultury.

- Ideą przedsięwzięcia jest pielęgnowanie pamięci współczesnych mieszkańców Mazur, jako ważnego elementu kształtującego tożsamość kulturową i postawy tolerancji dla wielokulturowości, a także podejmowanie działań na rzecz wspólnot lokalnych – informują pracownicy GOK w Pozezdrzu. - W ramach projektu poprzez zgromadzone wspomnienia, zdjęcia oraz przygotowany album chcemy zachować historię Mazur dla przyszłych pokoleń.
rs

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ELIZABETH WALTER #3079786 3 lis 2021 10:55

    Pożycz teraz od LENDINGTREE®  Inc kontakt: (lendingtreeloans@pm.me) Zmień sposób pożyczania pożyczek za pośrednictwem LendingTree. Od tego czasu LendingTree usprawniło proces pożyczania online i pomogło ponad milionowi osób uzyskać finansowanie, na które zasługują. LendingTree oferuje dostęp do pożyczek osobistych dla pożyczkobiorców o niskich i wysokich dochodach, którzy potrzebują pomocy w kwestiach takich jak dług o wysokim oprocentowaniu, remont domu lub nieoczekiwane wydatki przy oprocentowaniu nawet 3-5% w zależności od rodzaju pożyczki. Łatwo uzyskaj pożyczki bez dużej ilości papierkowej roboty i dokumentów. Pospiesz się teraz i skontaktuj się z nami w sprawie tak upragnionej pożyczki. Szybka odpowiedź mailowa: lendingtreegroupinc@gmail.com

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5