Jesienne zawody strzeleckie "Parasola"

2021-10-26 18:28:09(ost. akt: 2021-10-27 08:21:48)

Autor zdjęcia: facebook.com/WegorzewskieStowarzyszenieStrzeleckieParasol

Węgorzewskie Stowarzyszenie Strzeleckie "Parasol" zorganizowało jesienne zawody strzeleckie na strzelnicy myśliwskiej w Giżycku. Rywalizacja odbyła się w gronie sympatyków strzelectwa. Można też było dowiedzieć się więcej o tej dziedzinie sportu.
Węgorzewskie Stowarzyszenie Strzeleckie "Parasol" zorganizowało zawody strzeleckie wpisane do kalendarza imprez sportowych Warmińsko-Mazurskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Zawody odbyły się 16 października na strzelnicy myśliwskiej w Giżycku. Pogoda dopisała wszystkim uczestnikom walczącym o miejsce na podium. Do wygrania były jedyne w swoim rodzaju puchary oraz medale. Zawodnikom oraz sędziom nie zabrakło solidnej dbałości o warunki bezpieczeństwa, co zaowocowało bardzo regulaminowymi i bezpiecznymi zawodami w miłej atmosferze. Był czas i miejsce na wypicie ciepłej kawy i herbaty, zjedzenie ciasta oraz ciepłej kiełbaski i gulaszu. Jesteśmy dumni ze zwycięzców i trzymamy kciuki za dalsze postępy w strzelectwie sportowym

Fot. facebook.com/WegorzewskieStowarzyszenieStrzeleckieParasol

Naszą Szkołę reprezentowało pięciu zawodników:
Sara PAJĄKOWSKA – 3c
Patryk MILINKIEWICZ- 3c
Antoni KUKIER-2a
Jakub IDZIKOWSKI- 3c
Oskar SUBOCZ- 2c

Rywalizacja prowadzona była w pięciu konkurencjach. Nasi reprezentanci ćwiczący na co dzień strzelectwo sportowe w naszej szkole popisali się niebywałą skutecznością na zawodach.

Fot. facebook.com/WegorzewskieStowarzyszenieStrzeleckieParasol

W kategorii:
- 3 GUN (strzelba gładkolufowa, pistolet sportowy, karabin sportowy) na czas:
I miejsce
Jakub IDZIKOWSKI- 3 C.
- Dwubój (pistolet sportowy, karabin sportowy) na czas:
II miejsce zdobył
Patryk MILINKIEWICZ - 3C.
- Strzelba Trap:
III miejsce
Patryk MILINKIEWICZ- 3C.
- Pistolet sportowy 25m:
IV miejsce
Oskar SUBOCZ- 2 C.

Fot. facebook.com/WegorzewskieStowarzyszenieStrzeleckieParasol

Puchary dla zwycięzców wręczył Prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Strzelectwa Sportowego Jerzy Kowalski, Wicestarosta węgorzewski Mariusz Fatyga oraz Zarząd WSS "Parasol" na czele z prezesem Wojciechem Wołągiewiczem. Dziękujemy za zaproszenie i wzorową organizację zawodów. Trenerami naszych strzelców są opiekunowie Szkolnej Sekcji Strzeleckiej z UKS „Spartakus” działającego przy naszej szkole p. Piotr Wysocki i p. Paweł Kraśniewski.

Piotr WYSOCKI
Paweł KRAŚNIEWSKI.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5