Artystyczne mazurskie ekspresje w Trygorcie

2021-09-08 08:49:27 (ost. akt: 2021-09-08 09:02:02)

Autor zdjęcia: arch. Alicja Rymszewicz

Kulturalnie, artystycznie i muzycznie będzie już w piątek w Trygorcie nad Mamrami. Lokalne stowarzyszenie oraz sołtys zapraszają na "Mazurskie ekspresje".
W najbliższy piątek, 10 września o godz. 19.00 Stowarzyszenie Trygort nad Mamrami zaprasza na otwarcie wystawy prac rękodzielniczych oraz obrazów pod tytułem "Mazurskie ekspresje".

Fot. arch. Alicja Rymszewicz

- Zapraszamy na otwarcie wystawy prac rękodzielniczych oraz obrazów, które powstały na warsztatach prowadzonych w świetlicy w Trygorcie – zachęca Alicja Rymszewicz, sołtys Trygortu. - Między innymi będzie można zobaczyć wyjątkowe ręcznie wykonane i ozdobione torby. Oprócz prac osób dorosłych również wystawa poplenerowa dzieł dzieci uczestniczących w biwaku "Mazurska rybka". Wydarzenie realizowane jest dzięki dofinansowaniu przez Program Operacyjny "Rybactwo i Morze".

Fot. arch. Alicja Rymszewicz

Wernisaż uświetni klimatyczny koncert Michała Lamparda. Kawiarenka Koła Gospodyń Wiejskich w Trygorcie przygotuje swoje najlepsze przysmaki i słodkości oraz ciepłe napoje. Przy dobrej pogodzie organizatorzy planują wydarzenie na tarasie przy świetlicy w Trygorcie, w przeciwnym wypadku koncert odbędzie się w budynku.
rs

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5