Podziękowanie za plony i wspólne świętowanie w Budrach

2021-09-08 08:33:00 (ost. akt: 2021-09-08 08:36:00)

Autor zdjęcia: facebook.com/gok.budry

Przemarsz korowodu wieńców dożynkowych tradycyjnie rozpocznie tegoroczne święto plonów, które odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 12 sierpnia w Budrach.
Dożynki w Budrach to przypomnienie tradycji mazurskiej wsi oraz wspólne świętowanie i podziękowanie za plony. Początek obchodów święta plonów rozpocznie przemarsz korowodu dożynkowego wspólnie z orkiestrą dętą Węgorzewskiego Centrum Kultury z placu przed urzędem gminy do lokalnego kościoła. Początek o godz. 11.10.

- Spotykamy się na dożynkach powiatowych w Budrach, na które w szczególności zapraszamy naszych rolników – informują pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach. - Dożynki są największym i najpiękniejszym świętem rolników, które wieńczy ich całoroczny, gospodarski trud. Najważniejsze prace polowe już ukończone, plony zebrane, czas więc na świętowanie.

Podczas dożynek odbędą się targi rzemiosła oraz kiermasz produktów lokalnych oraz litewskich, warsztaty tkackie i malowania na drewnie, animacje dla dzieci. Tradycyjnie też rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Docenione zostaną również najpiękniejsze stoisko sołeckie, największa dynia, najsmaczniejsza mazurska ryba i nalewka. Podczas dożynek w Budrach nie zabranie występów i prezentacji artystycznych oraz zabawy tanecznej. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Horpyna.
rs

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5