XII Mazurski Festyn Ekologiczny w Pozezdrzu

2021-09-03 09:33:38 (ost. akt: 2021-09-22 14:54:42)
Mazurski Festyn Ekologiczny

Mazurski Festyn Ekologiczny

Autor zdjęcia: mzmgo.mazury.pl

W sobotę, 25 września w godz. 11.00 – 15.00 na Scenie Imprez Plenerowych w Pozezdrzu odbędzie się XII Mazurski Festyn Ekologiczny „EKO – logika” organizowany przez Mazurski Związek Międzygminny – Gospodarka Odpadami.
Festyn ma za zadanie propagowanie wiedzy o prawidłowym postępowaniu z odpadami komunalnymi, popularyzację ekologicznego myślenia i przede wszystkim służy edukacji poprzez zabawę oraz promocji selektywnej zbiórki odpadów oraz kreatywnym wykorzystaniu surowców wtórnych. 

- Jak segregować odpady, co dzieje się z odpadami, gdy trafią do kosza, jak działa śmieciarka, gdzie trafiają odpady i co się z nimi dalej dzieje? Na te i inne pytania uzyskasz odpowiedzi na naszym festynie ekologicznym ­ - informują organizatorzy festynu. - W programie są warsztaty trash-art, prezentacje i ekspozycje dotyczące ekologii oraz gospodarowania odpadami, a także gry i konkursy dla dzieci i młodzieży. Na scenie wystąpią zespoły artystyczne z terenu Związku.

„Pożyczyliśmy Mazury od naszych wnuków, oddajmy je w dobrym stanie” – takie hasło przyświeca organizatorowi „Eko-Logiki” – Mazurskiemu Związkowi Międzygminnemu – Gospodarka Odpadami od samego początku. Działania na rzecz czystych Mazur powinny być „czystą” przyjemnością, a edukacja – wesołą zabawą – dlatego dotychczasowe festyny ekologiczne upływały pod znakiem warsztatów, konkursów i zabaw dla całych rodzin. Tak ma być i tym razem w Pozezdrzu.
rs

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5