Dezodorant dla mężczyzn – w sztyfcie, w kulce czy z atomizerem?

2021-09-01 08:24:07 (ost. akt: 2021-09-01 08:26:02)   Artykuł sponsorowany

Dezodoranty to jedne z najczęściej używanych na świecie kosmetyków. Obecnie na rynku dostępne są dezodoranty o rozmaitych właściwościach i zapachach, wśród których każdy z panów może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Dezodoranty to kosmetyki występujące w trzech formach – w sprayu, w kulce oraz w sztyfcie. Czym różnią się od siebie te formy i która będzie najlepsza?

Dezodorant – czym dokładnie jest?
Dezodorant jest preparatem, którego głównym zadaniem jest zamaskowanie nieprzyjemnego zapachu. Dezodoranty to kosmetyki cechujące się dużą różnorodnością oraz popularnością, co wynika przede wszystkim z ich uniwersalności oraz łatwości w użytkowaniu. Dezodorantu można bowiem używać niemalże w każdych okolicznościach, a sama jego aplikacja jest mało skomplikowana i szybka.

Dezodoranty są kosmetykami posiadającymi bardzo długą historię. Szacuje się, że pierwsze wzmianki o dezodorancie miały miejsce ponad 5000 lat temu na terenie współczesnych Chin. Na przestrzeni lat dezodoranty ulegały stopniowych przemianom i dopiero w latach 40. XX wieku pojawiły się dezodoranty w sprayu, które używane są do dziś. Z czasem wprowadzono na rynek dezodoranty w kulce i następnie dezodoranty w sztyfcie.

W sprayu, w kulce, w sztyfcie – który dezodorant dla mężczyzn będzie najlepszy?
Dezodorant dla mężczyzn, podobnie jak inne kosmetyki dla panów, powinien cechować się przede wszystkim łatwością w użytkowaniu. Ponadto taki dezodorant musi wykazywać się dużą skutecznością w ochronie przed potem. Warto zatem poświęcić odrobinę czasu, by wybrać najlepszy produkt dla siebie.

Dezodorant w sprayu
Dezodorant dla mężczyzn w sprayu jest najstarszą i najpopularniejszą formą niniejszego produktu. Do zalet dezodorantu w atomizerze zalicza się przede wszystkim łatwość stosowania. W celu aplikacji kosmetyku wystarczy dwukrotnie rozpylić go na powierzchnię skóry. Dezodorant w sprayu może być używany praktycznie w każdych warunkach, stąd też jest często stosowany w celu odświeżenia w ciągu dnia.

Dezodorant dla mężczyzn w atomizerze wielokrotnie wzbogacony jest intensywnymi substancjami zapachowymi, dlatego czasami z powodzeniem zastępuje perfumy lub wodę toaletową. Ta forma dezodorantu jest chętnie wybierana przez osoby chcące uniknąć plam na ubraniach. Dezodoranty w sprayu, w uwagi na swoją lekką treść, szybko wyparowują i rzadko zdarza się, aby posiadały w składzie brudzące odzież substancje.

Dezodorant w kulce
Dezodorant dla mężczyzn w kulce to nic innego, jak płyn lub żel, który aplikuje się za pomocą znajdującej się w produkcie kulki. Zdaniem wielu osób ten rodzaj dezodorantów skuteczniej chroni przed nieprzyjemną wonią niż dezodorant w sprayu, jednak tak naprawdę nie zawsze tak jest, ponieważ skuteczność nie zależy od formy, a składu kosmetyku. Dezodorant w kulce pozostawia na skórze grubą warstwę preparatu, która wymaga wyschnięcia przed założeniem ubrania. Jeśli produkt został wytworzony na bazie odpowiednich składników, to jest zazwyczaj skuteczniejszy niż dezodorant w sprayu.

Dezodorant w sztyfcie
Sztyft jest formą, którą zdecydowanie częściej możemy spotkać wśród antyperspirantów niż dezodorantów. Dezodoranty w sztyfcie są kosmetykami bardzo zbliżonymi do dezodorantów w kulce. Zarówno jedne, jak i drugie gwarantują precyzję nanoszenia oraz często skuteczniejszą ochronę przed potem niż ich odpowiedniki w sprayu. Dezodorant w sztyfcie nie pozostawia jednak mokrego filmu na skórze, a wręcz ją osusza, co dla niektórych jest sporą zaletą. Za wadę niniejszej formy kosmetyku uznaje się głównie pozostawianie białych plam na ubraniach, co jest szczególnie kłopotliwe w przypadku ciemnej odzieży.

Atomizer, kulka, sztyft – co wybrać?
Każda forma dezodorantów posiada zarówno plusy, jak i minusy, więc tak naprawdę ciężko jednoznacznie ocenić, która jest najlepsza. Dobrym rozwiązaniem jest posiadanie kosmetyków w dwóch formach, np. dezodorantu w sprayu i w kulce, a do tego używanie ich zgodnie z aktualnymi potrzebami. Można np. aplikować preparat w kulce lub w sztyfcie rano po umyciu oraz uzupełniać jego działanie, używając w ciągu dnia dezodorantu w sprayu.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5