Powiatowe obchody Święta Policji. Były awanse, wyróżnienia i medale

2021-07-27 16:37:14 (ost. akt: 2021-07-27 16:41:53)

Autor zdjęcia: arch. KPP Węgorzewo

W poniedziałek, 26 lipca węgorzewscy policjanci obchodzili powiatowe Święto Policji przypadające w 102 rocznicę powołania Policji Państwowej. Uroczysty apel odbył się na dziedzińcu komendy. Wśród zaproszonych gości obecni byli: nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, Starosta Powiatu Węgorzewskiego– Marzenna Supranowicz, Burmistrz Węgorzewa – Krzysztof Kołaszewski oraz wójt gminy Pozezdrze – Bohdan Mohyła.
W Komendzie Powiatowej Policji w Węgorzewie odbyły się obchody Święta Policji. Podczas uroczystości zostały wręczone policjantom medale ,,Za długoletnią służbę” i odznaczenia „Zasłużony Policjant” oraz akty mianowania na wyższy stopień służbowy. Ten dzień był okazją, aby docenić trud i niełatwą pracę węgorzewskich mundurowych.

Gospodarzem uroczystości był nadkom. Marcin Karmowski Komendant Powiatowy Policji w Węgorzewie. W swoim wystąpieniu Komendant podziękował policjantom za ich trud, oddanie i zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu węgorzewskiego. Życzenia skierował także pod adresem pracowników cywilnych. To właśnie dzięki ich pracy w dużej mierze zależy sprawność i skuteczność działań Policji. Pan Komendant podziękował również przedstawicielom lokalnych władz samorządowych za nieustającą pomoc i wspieranie policyjnych działań. Podkreślił, że dzięki współpracy, zrozumieniu i wspólnym wysiłkom zapewniamy bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu węgorzewskiego.

Na dziedzińcu komendy podczas uroczystej zbiórki został wręczony policjantowi i pracownikowi cywilnemu srebrny medal za „Długoletnią Służbę” oraz jednemu policjantowi brązowa odznaka „Zasłużony Policjant”. Srebrną odznaką ,,Zasłużony Policjant” został również odznaczony nadkom. Marcin Karmowski Komendant Powiatowy Policji w Węgorzewie. Odznaczenie te odbierze na wojewódzkich obchodach święta Policji w Bartoszycach.

Na wyższe stopnie służbowe awansowali:

na stopień komisarza Policji: podkom. Adam Kozłowski
na stopień starszego aspiranta Policji: asp. Agnieszka Filipska, asp. Paweł Pietrasz, asp. Tomasz Imierski
na stopień aspiranta Policji: mł. asp. Mariusz Dęby
na stopień młodszego aspiranta policji: sierż. szt. Paweł Krakówka, sierż. szt. Adam Chruścicki
na stopień starszego posterunkowego policji: post. Martyna Skrobot

Pod koniec uroczystości nadinsp. Tomasz Klimek w swoim wystąpieniu podkreślał przede wszystkim wagę naszej służby, zwłaszcza w tym jakże trudnym okresie walki z pandemią. Nie zabrakło również słów uznania i podziękowania w stosunku do lokalnych samorządów.

Gratulacje, życzenia i podziękowania złożyli węgorzewskim funkcjonariuszom także zaproszeni goście.
KPP w Węgorzewie

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5