Kobiece żywioły i koncert Weredów

2021-07-27 09:55:23 (ost. akt: 2021-07-27 14:01:05)

Autor zdjęcia: arch. Alicja Rymszewicz

Artystycznie, kulturalnie, ekologicznie i aktywnie w Trygorcie. Takie cele od lat realizują mieszkańcy sołectwa Trygort wspólnie z panią sołtys Alicją Rymszewicz. Kolejna odsłona wydarzeń artystycznych odbyła się we wsi w miniony weekend.
Piątkowy wieczór w Trygorcie po raz kolejny pokazał, że w małej mazurskiej wsi można robić kulturę przez duże „K”.

Fot. arch. Alicja Rymszewicz

Mieszkańcy oraz goście mieli przyjemność obejrzeć wystawę prac uczestniczek cyklu warsztatów "Kobiece żywioły" oraz pokaz zdjęć z całego projektu "TWÓRCZO - EKOLOGICZNIE – AKTYWNIE". Przypomnijmy, że całe zadanie zrealizowane z dofinansowaniem z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 to zajęcia z jogi dla osób starszych, rajd kajakowo – rowerowo – pieszy dla dzieci, warsztaty wyjazdowe dla kobiet „4 żywioły”, warsztaty w garncarni oraz cykl warsztatów artystycznych.

Fot. arch. Alicja Rymszewicz

Wernisaż wystawy uświetnił koncert zespołu „Weredów Pięć”. Muzykująca rodzina z sąsiedniego Srokowa zachwyciła piękną grą na licznych instrumentach oraz śpiewem, do którego ochoczo włączała się też publiczność.

Fot. arch. Alicja Rymszewicz

W wydarzenie włączyło się koło Gospodyń Wiejskich w Trygorcie serwując pyszne słodkości w kawiarence zorganizowanej w świetlicowej kuchni.
AR

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5