Dobry wiatr i niezapomniane emocje!

2021-07-26 13:40:16 (ost. akt: 2021-07-27 13:31:19)

Autor zdjęcia: facebook.com/sakiai.budry

W miniony weekend mieszkańcy gminy Budry wsiedli na rowery i pokonali trasę z Sakiai na Litwie do swojego domu, na Mazury. Przejechali ponad 200 km.
W piątkowy ranek, 23 sierpnia, wyruszyliśmy 25-osobową grupą na 3-dniowy rajd rowerowy, którego celem było wytyczenie szlaku po najciekawszych miejscach związanych z dziedzictwem kulturowym na trasie Šakiai - Budry. Do przejechania było 209 km. Trasa rozłożona została na ok. 75-kilometrowe odcinki, które trzeba było pokonać w trzy dni. W trakcie rajdu Sakiai- Budry zaplanowane były dla dwa noclegi.

Fot. facebook.com/sakiai.budry

Podczas rowerowej wyprawy zwiedzaliśmy niezwykłe miejsca w regionie Šakiai, a w następnym roku nasi partnerzy zagraniczni będą poznawać niezwykłe miejsca w naszym regionie. Wytyczona trasa będzie miała odzwierciedlenie w wersji papierowej czyli mapie z opisami najciekawszych miejsc, które warto zwiedzić.

Fot. facebook.com/sakiai.budry

Pełne słońce i dobra atmosfera nieodłącznie towarzyszyły nam przez cały rajd. Wiele kilometrów i mnóstwo wrażeń! Warunki do uprawniania turystyki rowerowej w gminie Budry są rewelacyjne, a potwierdzają to zgodnie miłośnicy jednośladów z wielu różnych regionów Polski. Podobna eskapada odbyła się w czerwcu. Więcej informacji z rajdu można zobaczyć na profilu projektu fb/sakiai.budry 

Fot. facebook.com/sakiai.budry

Rajd zorganizowany został w ramach projektu „W drodze kultury i rzemiosła – Sakiai – Budry” realizowanego przez Gminę Budry i Muzeum Zanavykai.
Projekt Współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Urząd Gminy Budry2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5