Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. Przyjechał do sklepu po alkohol

2021-07-14 12:11:07(ost. akt: 2021-07-14 12:16:59)
Obywatelskie zatrzymanie na terenie gminy Pozezdrze. Kobieta ujęła nietrzeźwego kierowcę i wezwała policję. Pijany 39-latek przyjechał samochodem do sklepu po alkohol. Mężczyzna miał w organizmie 2 promile i posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Oficer dyżurny otrzymał informację, że pod sklep przyjechał samochodem mężczyzna, który prawdopodobnie jest pijany. Jak ustalili policjanci, kobieta, która szła do sklepu, zwróciła uwagę na jadący całą szerokością jezdni pojazd, który wjechał na parking przy sklepie. Gdy kierowca fiata zaparkował i chwiejnym krokiem wyszedł z samochodu, kobieta podeszła do niego i zabrał mu kluczyki. Wezwała policję.

Fiatem kierował 39-letni mieszkaniec gminy Pozezdrze. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 39-latek posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechaniczny obowiązujący do 2023 roku.
Mężczyzna tłumaczył policjantom, że przyjechał do sklepu po alkohol i przecież nic nikomu nie zrobił bo jechał ostrożnie.

Kierowca stanie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.
Źródło: KPP Węgorzewo

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5