Cztery piwa na śniadanie

2021-06-22 10:49:26 (ost. akt: 2021-06-21 22:21:02)

Autor zdjęcia: policja

,,Na śniadanie były tylko cztery chmielowe”- kolejny pijany kierowca został wyeliminowany z ruchu. Wkrótce stanie przed sądem.
,,Pływałem rano na łódce i na śniadanie wypiłem tylko cztery chmielowe, a teraz wracam do Giżycka na obiad…” - takie uzasadnienie jazdy na podwójnym gazie przedstawił w piątkowe popołudnie 57-latek. Mężczyzna kierował oplem mając w organizmie ponad pół promila alkoholu. Ponadto kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość, co spowodowało kontrolę drogową węgorzewskich policjantów. Za swoje zachowanie mieszkaniec Giżycka odpowie przed sądem.

W piątek, 18 czerwca policjanci węgorzewskiej drogówki kontrolowali prędkość kierowców przejeżdżających przez Kolonię Rybacką. Około godziny 15:00 kierujący oplem przekroczył dopuszczalna prędkość o 20 km/h, w związku z czym został zatrzymany. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze wyczuli zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 57-latka potwierdziło podejrzenia policjantów. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mieszkaniec Giżycka ma w wydychanym powietrzu ponad pół promila alkoholu.

W najbliższym czasie 57-latek ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres nie krótszy niż 3 lata i dodatkowo świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Policjanci apelują o rozwagę. Brak wyobraźni kierowców, którzy wsiadają za kółko po spożyciu alkoholu stanowi zagrożenie nie tylko dla nich samych, ale dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.
źródło: KPP w Węgorzewie

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5