Czwórka dzieci została przekazana matce

2021-06-18 10:20:05(ost. akt: 2021-06-18 10:23:13)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

41-latek zajmował się czwórką dzieci w wieku od roku do pięciu lat, mając w organizmie blisko promil alkoholu. Mieszkaniec gminy Węgorzewo odpowie za nieprawidłowe sprawowanie opieki nad dziećmi, jak również o całej sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich.
— Czujność i odpowiedzialność dzielnicowych z Węgorzewa sprawiła, że nie doszło do tragedii z udziałem małoletnich dzieci — informuje węgorzewska policja. — Funkcjonariusze w trakcie wykonywanych czynności odwiedzili jedną z rodzin mieszkających w ich rejonie. Po wejściu do mieszkania ich uwagę zwróciło zachowanie 41-latka. Policjanci mieli podejrzenie, że może znajdować się pod działaniem alkoholu. Na zadane pytanie, czy spożywał dziś alkohol, mężczyzna odpowiedział, że wypił tylko dwa piwa, ponieważ leczy się po wczorajszym.


Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Węgorzewo ma blisko promil alkoholu w organizmie. Sytuacja nie spowodowała by żadnych konsekwencji prawnych, gdyby nie fakt, że 41-latek w tym czasie miał pod opieką czwórkę dzieci. Najmłodsze miało rok, zaś najstarsze pięć lat. Policjanci powiadomili o zaistniałej sytuacji będącą w pracy matkę, której przekazano pod opiekę dzieci.

Teraz 41-latek odpowie za nieprawidłowe sprawowanie opieki nad dziećmi, jak również o całej sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich.

— Nieodpowiedzialność rodziców często bywa przyczyną dramatu, jaki przeżywa ich dziecko. Dzieci nie potrafią się same obronić przed zagrożeniami, na jakie wystawiają je lekkomyślność i niedojrzałość rodziców — przypominają policjanci. — Dlatego tak ważne jest to, by osoby będące świadkami krzywdy, jaka dzieje się dziecku, reagowały. Jeden telefon - nawet anonimowy - wykonany pod numer alarmowy 112, może realnie przyczynić się do poprawy sytuacji, w jakiej znajduje się dziecko, a nawet ocalić jego życie i zdrowie.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5