Zdemaskował go brak maseczki – prosto z ulicy trafił za kratki

2021-03-31 13:30:00(ost. akt: 2021-03-31 13:36:25)

Autor zdjęcia: pixabay

Policjanci patrolujący ulice zwracają szczególną uwagę na to, czy mieszkańcy przestrzegają obostrzeń wydanych przez Ministerstwo Zdrowia. Funkcjonariusze interweniują wobec tych, którzy lekceważą obowiązujące przepisy. Podczas jednej z takich interwencji, kiedy to mężczyzna nie miał zasłoniętych ust i nosa prosto z chodnika trafił do policyjnej celi. Okazało się, że poza popełnionym wykroczeniem, ciąży na nim wyrok w postaci półtora roku pozbawienia wolności.
Pomimo nieustannych apeli o przestrzeganie reżimu sanitarnego i troski o bezpieczeństwo, nadal nie brakuje osób świadomie łamiących przepisy.

30 marca przed północą na jednej z węgorzewskich ulic funkcjonariusze interweniowali wobec mężczyzny, który nie stosował się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Podczas legitymowania i sprawdzenia w policyjnych bazach danych okazało się, że 30-latek jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Jak się okazuje mieszkaniec Szczytna był również poszukiwany przez prokuraturę celem ustalenia miejsca pobytu. Został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Teraz 30-latek najbliższe półtora roku spędzi w zakładzie karnym za wcześniejsze kradzieże rozbójnicze.
Źródło: KPP Węgorzewo

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5