Obywatelskie zatrzymanie w powiecie węgorzewskim

2021-03-29 14:57:11 (ost. akt: 2021-03-29 16:59:25)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Grupa ścigająca pedofilów w sieci podejrzewa 38-letniego mężczyznę z powiatu węgorzewskiego o kontakty z dwunastoletnią dziewczynką. Sprawą zajmuje się giżycka prokuratura.
W niedzielę, 28 marca Grupa ECPU (Elusive Child Protection Unit Poland) Polska wraz z Fundacją Dość dokonała obywatelskiego zatrzymania mieszkańca powiatu węgorzewskiego podejrzewanego o pedofilię. Przedstawiciele organizacji pojawili się na posesji 38-letniego mieszkańca wsi, by porozmawiać o jego aktywności w sieci. Zarzucono mu niestosowne kontaktowanie się poprzez czaty z dwunastoletnią dziewczynką.

Przedstawiciele grypy ECPU dopytywali mężczyznę o jego aktywność w sieci, kontakty z dziećmi, rozpowszechnianie zdjęć erotycznych, osobiste spotkania z dziećmi.

– Z żadnym dzieckiem nigdy się nie kontaktowałem i nie spotkałem – odpierał zarzuty mieszkaniec mazurskiej wsi. – Jakiś czas temu była podobna sprawa. Policja odebrała mi komputer, bo ktoś się podszył pode mnie w internecie.

Mężczyzna potwierdził swoje konto w internecie, treść wiadomości i zdjęcia swojego wizerunku, ale zaprzeczył zdjęciom erotycznym i jakimkolwiek kontaktom z dziećmi, o co oskarżali go członkowie grupy ECPU.

Nagranie z rozmowy i przebieg spotkania do momentu przyjazdu węgorzewskiej policji zostało udostępnione w mediach społecznościowych.

– W niedzielę po południu policjanci zostali powiadomieni, że na terenie gminy Węgorzewo została ujęta osoba podejrzana o to, że składa propozycje obcowania płciowego za pośrednictwem internetu osobie małoletniej poniżej 15 lat – informuje asp. Agnieszka Filipska, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Węgorzewie. – Policjanci na miejscu zabezpieczyli komputery i telefony posiadane przez 38-latka. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego mężczyznę. Dalsze czynności wykonywane są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Giżycku.
rs

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5