Nie płacili alimentów – 4 miesiące spędzą w zakładzie karnym

2021-03-16 13:33:12(ost. akt: 2021-03-16 13:50:13)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay

Dwóch panów z zasądzonymi wyrokami za niepłacenie alimentów miało do "odsiedzenia" cztery miesiące. Nie zamierzali jednak zastosować się do postanowienia sądu. Kiedy policjanci po nich przyszli, jedne tłumaczył, że nic o wyroku nie wiedział, a drugi miał nadzieję, że wymiar sprawiedliwości o nim zapomniał.
Dwóch mieszkańców gminy Węgorzewo nie chciało stawić się do zakładu karnego. Sąd wydał na mężczyzn wyrok kary pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko rodzinie i opiece.

Kiedy policjanci zapukali do mieszkania 38-letniego mieszkańca gminy Węgorzewo, był bardzo zaskoczony wizytą funkcjonariuszy. Jak oświadczył nie spodziewał się policjantów, ponieważ liczył, że wymiar sprawiedliwości o nim zapomniał.
Drugi mieszkaniec gminy Węgorzewo, 35-latek, oświadczył z kolei, że nic nie wiedział, iż ma do odbycia karę pozbawienia wolności.

Tłumaczenia obu zatrzymanych nic nie pomogły. Zgodnie z dyspozycją sądu mężczyźni trafili do aresztu na okres 4 miesięcy, gdzie odbędą karę pozbawienia wolności za niepłacenie alimentów.
Źródło: KPP Węgorzewo

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5