Zauważył okazję, więc coś go podkusiło i ukradł

2021-03-03 14:15:00(ost. akt: 2021-03-03 13:53:15)
Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: Archiwum policji

Okazja czyni złodzieja. Te słowa doskonale pasują do zdarzenia, które miało miejsce 2 marca wieczorem na jednym z węgorzewskich parkingów. Kobieta zostawiła otwarte auto, a następnie weszła do sklepu. Kiedy wrócia do samochodu zauważyła, że drzwi są niedomknięte i otwarty jest w aucie schowek, z którego zniknął telefon komórkowy.
Kobieta wezwała policję. Funkcjonariusze po sprawdzeniu monitoringu wytypowali sprawcę. Już po kilkudziesięciu minutach 47-letni sprawca był w ich rękach, miał przy sobie skradziony telefon komórkowy. Mienie odzyskano, a mężczyznę ukarano grzywną. Jak tłumaczył, zauważył okazję, coś go podkusiło i ukradł telefon.

- Pamiętajmy, że to my sami jesteśmy w pierwszej kolejności odpowiedzialni za prawidłowe zabezpieczenie swojego mienia. Wystarczy chwila nieuwagi lub drobna lekkomyślność, by zachęcić złodzieja do działania - przypomina policja.

Jak uniknąć takich sytuacji? Nie zostawiaj otwartego samochodu, domu, piwnicy, ani innego pomieszczenia gdzie znajdują się wartościowe i cenne rzeczy. Zadbaj o swoje mienie i nie narażaj się na jego utratę. Zawsze zachowuj ostrożność i zdrowy rozsądek.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5