Pijana za kierownicą, pijana w hotelu

2021-03-03 14:00:00(ost. akt: 2021-03-03 12:09:29)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Ostróda

Nieodpowiedzialnością popisały się kobiety, które naraziły się na interwencje policji po tym, jak wypiły za dużo alkoholu. Jedna z nich wsiadła za kierownicę samochodu, druga awanturowała się w hotelu.
Pierwsza z pań, 49-letnia mieszkanka gminy Pozezdrze postanowiła po wypiciu alkoholu prowadzić samochód. Na szczęście styl jej jazdy wzbudził niepokój innego z kierowców.

— Właściwa reakcja jednego z mieszkańców Węgorzewa zasługuje na pochwałę — podkreśla asp. Agnieszka Filipska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie. - Pewien kierowca powiadomił policjantów, że citroen jedzie całą szerokością drogi, od prawej do lewej krawędzi. Oficer dyżurny natychmiast przekazał informację patrolowi ruchu drogowego — relacjonuje policjantka. — Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 49-letniej mieszkanki gminy Pozezdrze okazało się, że ma ona blisko półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kobieta tłumaczyła się, że tego dnia nie piła alkoholu, jedynie wczoraj spożyła trochę wódki i była zaskoczona wynikiem. Tłumaczenie na nic się nie zdało - funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy i grozi jej teraz kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności.

Do incydentu, również z panią "po spożyciu", doszło w jednym z hoteli na terenie gminy Węgorzewo.
— Pracownica recepcji zadzwoniła na policję, ponieważ gość hotelowy wszczął awanturę — opisuje asp. Filipska. — Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że pewna 26-latka przyjechała do hotelu, zameldowała się, a następnie postanowiła skorzystać z hotelowych atrakcji, m.in. znajdującego się tam basenu. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że wcześniej kobieta wypiła alkohol.
Kiedy obsługa hotelu zauważyła, że kobieta jest pijana, to w trosce o jej bezpieczeństwo, zdrowie i życie nie pozwoliła wejść do strefy wodnej.

— Takie zachowanie nie spodobało się miłośniczce pływania — dodaje policjantka. — Zdenerwowana kobieta biegała po korytarzu hotelowym i nie zamierzała wrócić do swojego pokoju. W związku z tym obsługa hotelu wezwała na pomoc policję. Funkcjonariusze chcieli wytłumaczyć kobiecie, że sama sobie stwarza zagrożenie takim zachowaniem, jednak ta była coraz bardziej zdenerwowana. Policjanci podjęli decyzję, że 26-latka będzie bezpieczniejsza w policyjnej celi niż w hotelowym łóżku i zabrali ja na komendę.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5