Wielcy wygrani – najlepsi sportowcy, działacze i pasjonaci

2021-02-19 13:30:38 (ost. akt: 2021-02-19 13:46:47)

Autor zdjęcia: Emilia Fedusio-Baran/UM w Węgorzewie

17 Mistrzów Sportu, 2 najlepszych zawodników, najlepsza drużyna oraz trener, a także kilku zasłużonych działaczy i pasjonatów – to zwycięzcy konkursu Mistrza Sportu 2020 w Węgorzewie.
Podsumowanie sportowego konkursu i ubiegłorocznych osiągnięć zawodników miasta i powiatu węgorzewskiego odbyło się w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Mistrzowie Sportu 2020:
Nicolo Rossi, Jakub Mińczuk, Alicja Kumor, Zuzanna Wojciechowska, Patryk Szram, Bartosz Walnicki, Michał Matwiejczyk – kajakarze z UKS Koszałek Opałek Węgorzewo
Kacper Sierakowski, Michał Bagiński, Zuzanna Furtak, Magdalena Banasiewicz, Michał Cok, Oliwia Drożyner, Gabriela Gruca (lekkoatletyka – UKS Sokół Węgorzewo)
Aleksandra Wyrzykowska, siatkarka z UKS SMS Chemik Olsztyn, wypożyczona z UKS Koszałek Opałek Węgorzewo,
Kacper Wawiórko, zawodnik MMA Fight Club CWKS Vęgoria Węgorzewo.

Fot. Emilia Fedusio-Baran/UM w Węgorzewie

Najlepszym zawodnikiem ubiegłego roku został Michał Kijewski trenujący lekkoatletykę w UKS Sokół Węgorzewo.
Mistrzem Sportu 2020 w kategorii sportowców dorosłych została Klaudia Nazarowicz, a najlepszą zawodniczką Izabela Mendyk, lekkoatletki z UKS Sokół Węgorzewo.

Najlepszą drużyną 2020 roku został UKS Koszałek Opałek Węgorzewo – mini siatkówka w kat. Czwórek (rocznik 2007) w składzie: Krzysztof Bacewicz, Antoni Balewicz, Michał Bagiński, Kacper Sierakowski, Bartosz Kopiczko, Szymon Olechnowicz.

Fot. Emilia Fedusio-Baran/UM w Węgorzewie

Najlepszy Trener 2020 to Krystian Paluch (lekkoatletyka – UKS Sokół Węgorzewo). W gronie wyróżnionych trenerów znaleźli się:Mateusz Opar i Jarosław Petiuk (piłka nożna – CWKS Vęgoria Węgorzewo), Andrzej Wysocki (sztuki walki – CWKS Vęgoria Węgorzewo), Władysław Żygadło (szachy – CWKS Vęgoria Węgorzewo), Hubert Dunin – Borkowski (lekkoatletyka UKS Sokół Węgorzewo), Mirosław Mikołajewicz (kajakarstwo UKS Koszałek Opałek Węgorzewo), Krzysztof Kuprewicz (karate).

Fot. Emilia Fedusio-Baran/UM w Węgorzewie


Wśród działaczy sportowych wyróżniono: Kamila Hałuszko (CWKS Vęgoria Węgorzewo), Tadeusza Ciborskiego (CWKS Vęgoria Węgorzewo), Zdzisława Brzozowskiego (Amators Pozezdrze).

Fot. Emilia Fedusio-Baran/UM w Węgorzewie

Kapituła konkursowa doceniła również działalność mieszkańców miasta i powiatu w kategorii Pasjonat Sportu. Wyróżnieni pasjonaci to: Daniel Chludziński (TS Kormoran), Jolanta i Dariusz Grabikowscy INEX w Giżycku (CWKS Vęgoria), Paweł Bagiński (CWKS Vęgoria, UKS Koszałek Opałek Węgorzewo, UKS Sokół Węgorzewo), Łukasz Siniuk (Węgorzewski Klub Rolkowy Węgroll).
rs



2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5