Węgorzewianie będą praktykować w Grecji

2021-02-19 11:01:38 (ost. akt: 2021-02-19 11:09:08)

Autor zdjęcia: arch.ZSZ Węgorzewo

Już za kilka tygodni młodzież z węgorzewskiego technikum wyjedzie na praktyki zawodowe do Grecji. Będą uczyć się zawodu informatyka, specjalisty od reklamy i organizatora turystyki. W wolnym czasie będą poznawać kulturę i obyczaje Grecji.
Od grudnia powiat węgorzewski oraz Technikum w Węgorzewie realizują projekt pod tytułem "Aktywni i kompetentni - praktyka zagraniczna drogą na europejski rynek pracy". Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+. W zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego i mobilnej edukacji.

W ramach projektu 60 uczniów klas II i III Technikum w Węgorzewie, odbędzie dwutygodniowe praktyki zawodowe w Grecji. Będzie to 20 uczniów z kierunków kształcenia: technik informatyk, technik organizacji reklamy, technik organizacji turystyki.

– Po raz pierwszy nasza szkoła bierze udział w tym projekcie – mgr inż. Ireneusz Szepietowski, Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Węgorzewie. – Jesteśmy już po rekrutacji. Mamy nadzieję, że uczniowie wyjadą na praktyki już w drugiej połowie marca. Obecnie młodzież uczestniczy w przygotowaniach do wyjazdu. Zaplanowaliśmy uczniom zajęcia językowe z angielskiego i greckiego, zajęcia kulturowe pod kątem poznania kultury greckiej i obyczajów tamtejszych mieszkańców oraz zajęcia psychologiczne. W sumie odbędą pięćdziesiąt pięć godzin.

Celem projektu jest rozwój kompetencji zawodowych, językowych oraz społecznych uczestników w zakresie wykonywania zadań i organizacji pracy w przedsiębiorstwie sektora usługowego, a także poprawa sytuacji na rynku pracy oraz rozwój jakości i atrakcyjności kształcenia w ZSZ w Węgorzewie.

– Uczniowie zamieszkają w czterogwiazdkowym hotelu, a praktyki zawodowe będą odbywali w firmach wskazanych przez naszego partnera greckiego – dodaje dyrektor Szepietowski. – Młodzież zajmie się też promocją praktyk zawodowych i całego projektu, który podsumujemy po powrocie drugiej grupy uczniów, których wyjazd planujemy jesienią tego roku oraz po zakończeniu całego programu.

Program Erasmus+ wspiera szkoły w zakresie efektywnego wykorzystania potencjału kapitału społecznego oraz promowania idei kształcenia się przez całe życie.
rs

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5