Kandydaci na animatorów rozpoczęli szkolenie

2021-02-18 10:49:00 (ost. akt: 2021-02-18 10:52:34)

Autor zdjęcia: arch.WCK

Dobra zabawa i dużo pozytywnej energii towarzyszyły uczestnikom kursu animatora czasu wolnego już w pierwszych minutach spotkania, które odbyło się w sobotę 13 lutego w Węgorzewskim Centrum Kultury w ramach projektu Familijne LOWE realizowanego ze środków EFS.
Na zapoznanie się grupy każdy uczestnik wykonał przypinkę ze swoim imieniem według instrukcji trenerki Anety Weredy oraz wykonał osobistą teczkę metodą kolażu, w której gromadzone będą materiały szkoleniowe z kolejnych spotkań.Po sobotnim kursie znalazły się w niej portrety malowane pastelami oraz własnoręcznie wykonane akwarele. Niesamowitych emocji dostarczyło kursantom towarzyskie bingo oraz turniej gier. Dwuosobowe drużyny rywalizowały ze sobą o najwyższą liczbę punktów m.in. w takich konkurencjach, jak: wesołe abecadło(wypisanie jak największej ilości wyrazów na wylosowaną literę w określonym czasie), guziki (ułożenie jak największej liczby guzików na rozsuniętych palcach dłoni partnera) czy Bamboleo - zdejmowanie drewnianych klocków z talerza leżącego na korkowej kuli tak, aby talerz nie zsunął się z kuli.


Na kolejnych zajęciach kursanci dokończą malowanie kapsli od butelek, by zagrać w Wyścig Pokoju, najpopularniejszą grę terenową z lat 80-tych XX w. Realizatorem kursu animatora czasu wolnego jest Szkoła Podstawowa w Perłach w partnerstwie z Węgorzewskim Centrum Kultury. Wnioskodawcą jest Gmina Węgorzewo.
WCK

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5