Najlepsi sportowcy i trenerzy z nagrodami

2021-02-18 10:02:39(ost. akt: 2021-02-18 10:12:50)

Autor zdjęcia: arch.Gmina Węgorzewo

W Węgorzewie podsumowano we wtorek, 16 lutego konkurs "Mistrz Sportu 2020". Na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się gala z udziałem sportowców, trenerów, działaczy sportowych oraz samorządowców z gminy i powiatu.
Miniony rok był trudny dla sportu i kibiców, którzy mogli oglądać rozgrywki sportowe swoich ulubionych drużyn jedynie online. Po raz pierwszy samorządowcy nie mogli też podziękować swoim najlepszym sportowcom przy gromkich brawach publiczności.


Mimo to gala się odbyła i medale oraz nagrody i wyróżnienia w konkursie zostały laureatom wręczone. We wtorkowe popołudnie, 16 lutego na hali miejskiej odbyła się pierwsza część uroczystości, podczas której przedstawiciele władz samorządowych Gminy Węgorzewo i Powiatu Węgorzewskiego pogratulowali najlepszym sportowcom, trenerom, pasjonatom sportu i działaczom sportowym.

– Serdecznie dziękuję wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym w konkursie "Mistrz Sportu 2020" mówił burmistrz Krzysztof Kołaszewski. – Co prawda nie możemy głośno kibicować Wam z trybun, ale z uwagą śledzimy wszystkie relacje online i zawsze mocno trzymamy za Was kciuki. Jestem dumny, że w naszej gminie, powiecie, mamy tak wspaniałych sportowców, którzy osiągają wybitne wyniki. Dziękuję Wam za treningi w pocie czoła, za sportowe emocje, których nam dostarczacie i za promocję gminy w duchu FitCity WĘGORZEWO.


Wtorkowe spotkanie było również okazją do wyróżnienia Mariusza Niedziółki, dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Węgorzewie, który zdobył tytuł "Najlepszy Trener" Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Podziękowania otrzymał również Grzegorz Pykała z węgorzewskiego OSiR, który rozsławił gminę w konkursie wiedzy o siatkówce zorganizowanym przez Radio Olsztyn i AZS Olsztyn, zdobywając drugie miejsce w kategorii VIP-ów.
opr.rs2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5