Podwójna wygrana Koszałka, przegrana i czerwona kartka dla trenera gości

2021-02-02 15:19:30(ost. akt: 2021-02-02 15:23:09)

Autor zdjęcia: arch.OSiR Węgorzewo

Siatkarze Koszałka Opałka w piątek wygrywają dwumecz z Sokołem. W niedzielę ulegają SMS Ostródzie. Mistrz Województwa po ciężkiej walce z węgorzewskimi siatkarzami wyjeżdża z kompletem punktów.
W miniony piątek, 29 stycznia w hali miejskiej w Węgorzewie młodzicy Koszałka Opałka rozegrali dwumecz w lidze wojewódzkiej Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej (rocznik 2006 i młodsi) z UKS Sokół Nowe Miasto Lubawskie. Drużyna z Węgorzewa bez problemu pokonała dwukrotnie gości 2:0.

W niedzielę, siatkarze UKS Koszałek Opałek Węgorzewo zmierzyli się z liderem tabeli ligi wojewódzkiej młodzików Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej (rocznik 2006 i młodsi) SMS Ostróda (mecz i rewanż). Mecze zostały rozegrane w hali miejskiej OSiR Węgorzewo.

Teoretycznie oba spotkania miały być dla Ostródy tylko formalnością. W rzeczywistości, młodzi siatkarze Koszałka (zawodnicy z rocznika 2007 i 2008) zagrali jak równy z równym i niewiele brakowało do odniesienia zwycięstw (dwumecz przegrany po 1:2). Przeciwnicy zaskoczeni bardzo dobrą grą gospodarzy ulegli emocjom, o czym może świadczyć ukaranie czerwoną kartka trenera gości.

SMS Ostróda po wygranych nad Koszałkiem zapewniła sobie pierwsze miejsce w lidze przed ostatnią kolejką, uzyskując tytuł Mistrza Województwa oraz awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
DB

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5