Dyrektor Niedziółka Najlepszym Trenerem Roku 2020

2021-01-26 12:57:05(ost. akt: 2021-01-26 13:08:53)

Autor zdjęcia: arch.M. Niedziółka

Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Węgorzewie, mieszkaniec Trygortu został uhonorowany statuetką Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.
Piłkarska gala odbyła się w sobotę, 23 stycznia bez udziału publiczności. Podczas ceremonii wręczono nagrody w 12 kategoriach. W kategorii Najlepszy Trener wygrał Mariusz Niedziółka, trener seniorów MKS Mrągowia Mrągowo.

Z urodzenia węgorzewianin, z zamiłowania do mazurskiej wsi mieszkaniec Trygortu, a zawodowo dyrektor OSiR w Węgorzewie. Jak mówi, hobbystycznie i z pasji trenuje drużyny piłki nożnej już ponad 20 lat.

– Zaczynałem w Węgorzewie od trenowania dzieci i młodzieży – mówi Mariusz Niedziółka. – Potem szkoliłem drużyny seniorskie. Z Vęgorią Węgorzewo awansowałem do trzeciej ligi. Trenowałem piłkarzy klubów w Giżycku, Kętrzynie, Korszach. Tak więc sporo piłkarzy udało mi się przez te dwadzieścia lat wyszkolić.

Tegoroczna edycja plebiscytu niestety, odbyła się zdalnie, więc laureat nie odebrał osobiście statuetki podczas gali. Jak dodaje Mariusz Niedziółka, Tytuł Najlepszego Trenera Roku to przyjemność i prestiż, a statuetka wkrótce do niego dotrze.
rs
 

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5