Policyjny pies doprowadził prosto pod dom sprawcy włamania i kradzieży

2021-01-08 09:09:10(ost. akt: 2021-01-08 09:13:29)

Autor zdjęcia: Arch. KPP Węgorzewo

Kilku godzin potrzebowali węgorzewscy policjanci, aby zatrzymać 33-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego. Mężczyzna ukradł sprzęt komputerowy o wartości ponad 5000 zł. Do wytypowania sprawcy przyczynił się pies służbowy, który doprowadził policjantów pod dom mężczyzny. Za kradzież z włamaniem grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Węgorzewscy policjanci 4 stycznia zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego na terenie miasta. Do włamania miało dojść przed północą. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca, aby dostać się do wnętrza pomieszczenia, wypchnął okno. Ukradł z domu dwa laptopy, tablet oraz rzutnik. Pokrzywdzony oszacował wartość mienia na kwotę ponad 5000 złotych.

Do poszukiwań sprawcy kradzieży funkcjonariusze zaangażowali przewodnika z psem tropiącym. Podjęte w tej sprawie czynności już po kilkudziesięciu minutach doprowadziły do wytypowania sprawcy. Kryminalni zatrzymali podejrzanego 33-letniego mieszkańca Węgorzewa. Mężczyzna przygnał się do zarzucanego mu czynu i wskazał miejsce ukrycia skradzionych rzeczy. Jak tłumaczył funkcjonariuszom: "trochę wypił i coś go podkusiło".

Źródło: KPP Węgorzewo

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5