Węgorzewscy licealiści sprzątali świat

2020-10-09 10:02:25 (ost. akt: 2020-10-09 10:03:53)

Autor zdjęcia: Zofia Kruk

19 września 2020 r. uczniowie klas Ia, IIx i IIy Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Mariusza Zaruskiego wraz z opiekunami Agnieszką Linkiel oraz Agnieszką Sieczkowską wzięli udział w 27 akcji „Sprzątania świata”.
Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję” i niewątpliwie różniła się od poprzednich edycji z powodu pandemii Covid-19. Udział w akcji ograniczyliśmy do posprzątania swojego kawałka Pol¬ski. Podczas epidemii niemożliwe jest prowadzenie aktywnych działań z zakresu edukacji ekologicznej, takich jak warsztaty, pikniki ekologiczne czy prelekcje. Nie znaczy to jednak, że należy zupełnie zrezygnować z takich inicjatyw.

W tegorocznej akcji wzięło udział 28 uczniów, byli to członkowie Klubu ekologicznego działającego w LO oraz uczniowie, którzy nie zapominają, że Ziemia to nasz wspólny Dom, nie mamy innego i to my musimy o niego zadbać! Nasza Szkoła zachęca do promowania nieśmiecenia, do sprzątania cennych przyrodniczo i kulturowo terenów publicznych. Sprzątaliśmy tereny wokół szkoły, wybrane fragmenty ulic naszej miejscowości, promenadę, park miejski.

Anonimowy darczyńca dostarczył nam worki na śmieci. Rękawice otrzymaliśmy od Pana Dyrektora Szkoły. Wydział Ochrony Środowiska i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Węgorzewie sfinansował zamówienie koszulek sygnowanych logiem szkoły i nadrukiem „Sprzątanie świata” oraz zakup posiłku regeneracyjnego dla wszystkich uczestników. Dzięki nawiązanej współpracy z Panem Zbigniewem Śmierzyńskim, z Ekomariny w Węgorzewie, otrzymaliśmy drewno i miejsce na zorganizowanie ogniska po zakończonej akcji. Patronat nad akcją objął Pan Mateusz Rodziewicz- Radny Rady Miejskiej w Węgorzewie. Zebrane śmieci odebrał Zakład Usług Komunalnych w Węgorzewie -za okazaną pomoc bardzo dziękujemy!

Kinga Reszuta
uczennica klasy IIy LO, profil dziennikarski


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zofijak

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5