Śladami mistrza Kopernika...

2020-03-03 11:27:06 (ost. akt: 2020-03-03 11:27:26)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie

19 lutego 2020 roku węgorzewska "Jedynka" obchodziła swoje święto. W dzień urodzin patrona szkoły — Mikołaja Kopernika – uczniowie, nauczyciele i rodzice podczas uroczystego apelu uczcili pamięć wielkiego uczonego.
Święto rozpoczęło się od programu artystycznego, który przybliżył zebranym postać Mikołaja Kopernika. Patron szkoły to wzór do naśladowania, dowód na to, że dzięki wytrwałości można sięgnąć gwiazd.

Święto szkoły to nie tylko święto patrona, ale przede wszystkim uczniów, bez których szkoła by nie istniała. W węgorzewskiej Szkole Podstawowej nr 1 nie brakuje tych, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce, godnie i z dumą reprezentują swoją szkołę podczas konkursów i zawodów sportowych.

Dyrektor Szkoły – pani Iwona Wróblewska- wręczyła wyróżnionym uczniom stypendia naukowe i sportowe. Szerokie grono stypendystów potwierdza, że dzięki ciężkiej, systematycznej pracy, pokonywaniu wielu trudności, a także wierze we własne możliwości można zrealizować swoje marzenia. Sukcesy uczniów to także sukcesy nauczycieli i rodziców, którzy są drogowskazem w drodze do realizacji celów. Burmistrz Węgorzewa- pan Krzysztof Kołaszewski – pogratulował uczniom osiągnięć, a także złożył wszystkim życzenia w dniu święta całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie.


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp1wegorzewo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5