35-latek dostał dozór, zakaz zbliżania się i kontaktowania za znęcanie się nad rodzicami

2020-01-31 15:00:00 (ost. akt: 2020-01-31 12:14:18)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Dozór policyjny, opuszczenie lokalu, zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych — taki środek zapobiegawczy decyzją prokuratora, zastosowano wobec 35-letniego mieszkańca Węgorzewa. Mężczyzna od trzech lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoimi rodzicami. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
W Prokuraturze Rejonowej w Giżycku 35-latek usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad bliskimi. Prokurator wydał postanowienie o zastosowaniu wobec mieszkańca Węgorzewa policyjnego dozoru, opuszczenia lokalu oraz zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych.

Mężczyzna od trzech lat miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad swoimi rodzicami. Wszczynał awantury, wyzywał ich, zakłócał spoczynek nocny i groził im pozbawieniem życia. W obawie o swoje życie i zdrowie pokrzywdzeni złożyli zawiadomienie o przestępstwie. Po wykonanych czynnościach, przesłuchaniach rodziny i świadków, policjanci przedstawili 35-latkowi zarzut znęcania się nad bliskimi.

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
KPP Węgorzewo

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Miejscowy #2860221 | 5.199.*.* 1 lut 2020 10:38

    Zastanawiam się dlaczego jest ukrywana informacja o tym jak około dwóch tygodni temu, na terenie jednej z węgorzewskich hurtowni budowlanych prowadzący wózkiem widłowym wjechał w kobietę. Kobieta znajduje się w szpitalu. Nawet na stronie Komendy Powiatowej Policji Węgorzewa nie ukazała się ta informacja. Z jakiego powodu jest ukrywana, ktoś coś wie?

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5