Sklep Lidla w Węgorzewie najnowocześniejszy na Mazurach

2019-12-12 09:14:23 (ost. akt: 2019-12-19 09:55:39)   Artykuł sponsorowany
Od 12 grudnia nowo otwarty sklep Lidla zaprasza na zakupy

Od 12 grudnia nowo otwarty sklep Lidla zaprasza na zakupy

Autor zdjęcia: Katarzyna Tomaszewicz

Od czwartku 12 grudnia mieszkańcy Węgorzewa mogą robić zakupy w nowym sklepie Lidla. Już przed 7 rano przed wejściem czekali pierwsi klienci, aby zrobić zakupy, skorzystać z promocji i degustacji przygotowanych specjalnie na otwarcie, czy po prostu pooglądać nowoczesny sklep.
Jest to obecnie najnowocześniejszy sklep Lidla na Mazurach. Ma powierzchnię 1126 metrów kwadratowych. Poza samą powierzchnią sklepu jest zaplecze magazynowe, chłodnia, mroźnia, piekarnia. Klientów obsługuje pięć kas. W sklepie pracuje w sumie 17 osób, mieszkańców Węgorzewa i okolic.

Z okazji otwarcia placówka oferuje promocje m.in. na artykuły przemysłowe i tekstylia.

— Zrobili nam prezent na święta — żartuje pani Krystyna z Węgorzewa, która czekała już przed godziną 7 na otwarcie sklepu. — Jestem ciekawa jakie niespodzianki nam tu przygotowali.

W nowo otwartym sklepie klienci znajdą wysokiej jakości artykuły w atrakcyjnych, niskich cenach, wyprodukowane w sposób zrównoważony. Na sklepowych półkach nie zabraknie szerokiego wyboru świeżych owoców i warzyw w ramach „Ryneczku Lidla”, aromatycznego pieczywa bez konserwantów „Chrupiące z Pieca”, a także chętnie wybieranych przez konsumentów marek takich jak: „Pikok” - wędliny, „Pilos” - nabiał, jak również kosmetyków wegańskich marki „Cien Food For Skin”. Firma zwraca szczególną uwagę na kwestię jakości. Produkty spożywcze dostępne w sprzedaży są opatrzone międzynarodowymi certyfikatami jakościowymi IFS oraz BRC. Co więcej wszystkie gospodarstwa rolne dostarczające do sklepów Lidl owoce i warzywa funkcjonują w oparciu o standard GLOBAL G.A.P.

Sieć Lidl podchodząc odpowiedzialnie do prowadzonej działalności, pracuje nad realizacją zobowiązań w zakresie redukcji plastiku. Do 2025 roku 100% wszystkich plastikowych opakowań marek Lidla będzie możliwe do recyklingu oraz o 20% zostanie zredukowane zużycie plastiku w opakowaniach jednostkowych oraz zbiorczych produktów marek Lidla. Natomiast od początku grudnia wprowadzono pierwsze warzywa BIO znakowane naturalnym światłem, w ten sposób eliminując kolejne plastikowe opakowania.

— Każdy kolejny sklep Lidla to dla nas ogromny sukces. Cieszymy się, że możemy zaproponować mieszkańcom szeroką ofertę naszych produktów – podsumowuje Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communication, Lidl Polska.

Promocje w węgorzewskim Lidlu potrwają od czwartku 12 grudnia do niedzieli 22 grudnia. Sklep mieści się przy ul. gen. J. Bema 37.
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5