Narodowe Święto Niepodległości w SP nr 1 w Węgorzewie

2019-11-20 13:55:29 (ost. akt: 2019-11-20 13:55:48)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie

Społeczność szkolna węgorzewskiej "Jedynki" obchodziła Narodowe Święto Niepodległości. Biel, czerwień i świąteczny nastrój przepełniał szkolne korytarze.
Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia w Szkole Podstawowej nr 1 w Węgorzewie zorganizowano szereg działań upamiętniających 101. rocznicę odzyskania niepodległości.

Szkoła pięknie udekorowana barwami biało-czerwonymi, uczniowie odświętnie ubrani, więc można świętować. 8 listopada dzień rozpoczął się od audycji radiowej. Uczniowie klasy VIIIb przypomnieli wydarzenia z 11 listopada 1918r., kiedy Polska po 123 latach niewoli znów pojawiła się na mapie Europy i stała się wolnym niepodległym państwem. Dalsza część dnia to kolorowy happening, w czasie którego można było przez chwilę poczuć się jak marszałek Józef Piłsudski, przyczepiając sobie wspaniałe wąsy lub skorzystać z darmowej lekcji nauki poloneza, którą prowadzili uczniowie klas VIII.

W szkolnej auli uczniowie śpiewali polskie pieśni patriotyczne oraz wysłuchali recytacji przygotowanych przez uczennice klasy VIIb wierszy napisanych, przez uczniów naszej szkoły na konkurs, który odbył się w zeszłym roku w związku z 100 rocznicą odzyskania niepodległości. Na zakończenie tego uroczystego dnia uczniowie klas I-IV i VIIb odśpiewali hymn biorąc tym samym udział w akcji pod patronatem MEN "Szkoła do hymnu".


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp1wegorzewo

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Sergej #2842281 | 185.244.*.* 1 sty 2020 09:03

    Mężczyźni! Znalazłem fajny serwis randkowy dla seksu, wiele dostępnych dziewcząt i kobiet z mojego miasta! Może być przydatny dla kogoś innego --- http://russex.xyz

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5