Dzień Pustej Klasy w węgorzewskiej "Jedynce"

2019-06-19 12:00:00 (ost. akt: 2019-06-19 10:55:19)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie

14 czerwca 2019 roku Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika po raz kolejny wzięła udział w Dniu Pustej Klasy. Uczniowie i nauczyciele zamienili szkolne sale i korytarze na środowisko naturalne. Ten dzień pokazał, że edukacja na łonie natury jest nie tylko możliwa, ale konieczna.
W ostatni piątek tuż przed wakacjami w Szkole Podstawowej nr 1 w Węgorzewie opustoszały wszystkie sale lekcyjne. Uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w IV edycji Dnia Pustej Klasy. Wszyscy wyruszyli poza szkolne mury, aby spędzić kilka godzin na łonie natury. Wykorzystując niesamowite walory przyrodnicze Mazur, uczniowie uczestniczyli w wycieczkach, grach, zabawach i spacerach edukacyjnych. Natura daje wielkie możliwości w edukacji. Uczniowie chętnie obserwowali przyrodę, zbierali roślinki do zielników, poznali świat roślinny i zwierzęcy naszej krainy. Czas spędzony poza szkolnymi ławkami sprzyjał także integracji zespołów klasowych. Nie zabrakło spontanicznych zabaw z rówieśnikami. Te lekcje przepełnione słońcem, radością i zabawą na pewno na długo pozostaną wszystkim w pamięci. Niewątpliwie to były jedne z najciekawszych lekcji w roku szkolnym.

(SP nr 1 w Węgorzewie)Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp1wegorzewo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5