Siatkarze Koszałka w Finale Mistrzostw Polski w Mini Siatkówce

2019-05-20 12:09:45 (ost. akt: 2019-05-20 12:41:01)

Autor zdjęcia: Koszałek Opałek Węgorzewo

19 maja w Barczewie został rozegrany Finał Wojewódzki Kinder+Sport dziewcząt i chłopców. W zawodach wystartowały nasze dwie drużyny w kategorii „trójek”, które wywalczyły sobie prawo startu w turniejach eliminacyjnych (pięć turniejów), zajmując w klasyfikacji generalnej drugie (Koszałek III) i trzecie miejsce (Koszałek I).
W fazie grupowej nasze zespoły znalazły się w jednej grupie. Koszałek III wyszedł z pierwszego miejsca (wygrywając wszystkie mecze po 2:0 - AZS UWM Olsztyn 1, SP 2 Nowe Miasto Lubawskie, Koszałek I), natomiast Koszałek I z drugiego miejsca ulegając tylko kolegom. Półfinały rozegrane zostały na krzyż (pierwsze miejsce z grupy A z drugim miejscem z grupy B i odwrotnie). Koszałek I po dobrym meczu uległ 0:2 z Warmią (jak się później okazało, niepokonaną drużyną w całych rozgrywkach, zarówno w finałach, jak i turniejach eliminacyjnych).

Koszałek III pokonał 2:0 Kurianvolley Olsztyn 1. Tylko w pierwszym secie przeciwnicy nawiązali walkę i było naprawdę ciężko z nimi wygrać. Natomiast w drugim secie, nasi zawodnicy nie dali żadnych szans i gładko pokonali rywali, uzyskując AWANS do Mistrzostw Polski w Mini Siatkówce Kinder+Sport! Na otarcie łez, Koszałek I walczył o trzecie miejsce. Niestety, po dramatycznej, wyrównanej, pełnej emocji grze ulegli przeciwnikom (Kurianvolley Olsztyn 1) i ostatecznie nasi zawodnicy zakończyli finały na czwartym miejscu w województwie. W meczu finałowym o mistrzostwo województwa Koszałek III przegrał z Warmią 0:2, zostając jednocześnie wicemistrzami.

Oceniając zawody i grę w finale naszych chłopców w skrócie - kluczem do zwycięstw było pokonanie stresu, który spychał umiejętności zawodników na drugie miejsce, a które przecież posiadają. Dziękujemy Panu Stanisławowi Olechnowiczowi i Dariuszowi Puziowi za pomoc przy treningach. Dziękujemy rodzicom za wsparcie naszych zawodników podczas turniejów eliminacyjnych oraz finału. Szczególnie dziękujemy samym zawodnikom, którzy włożyli całe swoje serce i ciężką pracę w treningach. Dziękujemy oczywiście ich trenerom.

Składy drużyn:
Koszałek III: Kacper Sierakowski, Antoni Balewicz, Szymon Olechnowicz, Bartosz Kopiczko
Koszałek I: Filip Grzesiak, Eryk Puzio, Michał Bagiński oraz Olaf Szarmacher

Klasyfikacja końcowa:
Złoto - Warmia /awans do MP/
Srebro - UKS Koszałek Opałek Węgorzewo III /awans do MP/
Brąz - Kurianvolley Olsztyn 1
4 miejsce - UKS Koszałek Opałek I
miejsca 5-8:
Kurianvolley Olsztyn 2
AZS UWM Olsztyn 1
SP 2 Nowe Miasto Lubawskie
SP 3 UKS Trójka Gołdap

(źródło: Koszałek Opałek Węgorzewo)2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5