Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

2019-04-02 09:00:00 (ost. akt: 2019-04-01 23:18:42)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie

27 marca 2019 r. odbył się konkurs, który zgromadził miłośników pięknego czytania. Jedenastu uczniów z klas IV walczyło o tytuł Mistrza Pięknego Czytania.
W środowe przedpołudnie w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas IV, który zorganizowały polonistki: Beata Karwowska i Emilia Hrudeń. W konkursie udział wzięło jedenastu uczniów z trzech szkół podstawowych. Szkołę Podstawową w Radziejach reprezentowali: Maksymilian Karczmarz, Monika Pasztor i Kinga Mendalka. Ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Węgorzewie przybyła grupa w składzie: Michał Stankiewicz, Błażej Kisiecki, Martyna Noga, Oliwia Chrobak i Oksana Czuczko, zaś Szkołę Podstawową nr 1 reprezentowali: Maciej Krawczyk, Nina Ślusarczyk i Gabriela Wyrzykowska.

Uczestnicy przenieśli słuchaczy w magiczny i kolorowy świat baśni. Komisja konkursowa, w składzie: Jolanta Subocz, Anna Demska, Emilia Hrudeń i Beata Karwowska, z uwagą wysłuchała wystąpień czwartoklasistów. Oceniała płynność czytania, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny. Po obradach komisja zdecydowała o dogrywce. Martyna Noga (SP nr 2) i Monika Pasztor (SP w Radziejach) zmierzyły się z tekstem wiersza "Chiński czosnek". Walka była bardzo wyrównana. Dziewczęta i z tym zadaniem poradziły sobie rewelacyjnie i udowodniły, że nawet bez przygotowania czytają pięknie. Ostatecznie Tytuł Mistrza Pięknego Czytania otrzymała reprezentantka SP w Radziejach - Monika Pastzor. Martyna Noga z SP 2 w Węgorzewie uzyskała Tytuł Wicemistrza. Jury przyznało dwa wyróżnienia, które otrzymali: Nina Ślusarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Maksymilian Karczmarz ze Szkoły Podstawowej w Radziejach. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
(Emilia Hrudeń)


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp1wegorzewo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5