O przyrodzie i matematyce wiedzą niemal wszystko

2019-03-18 18:00:00 (ost. akt: 2019-03-18 14:49:49)

Autor zdjęcia: SP2 w Węgorzewie

12 marca już po raz czternasty w Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka odbył się Powiatowy Konkurs dla klas II i III pod hasłem „Wiem wszystko”.
Myślą przewodnią tegorocznego konkursu były słowa: Matematyka jest delikatnym kwiatem, a przyroda z nią się liczy. W tym roku do konkursu przystąpili uczniowie z sześciu szkół naszego powiatu. Reprezentowali Szkoły Podstawowe z Węgielsztyna, Sobiech, Radziej, Pereł oraz SP nr 1 i 2 z Węgorzewa. Pytania konkursowe miały różny stopień trudności, więc w rywalizacji liczyło się szczęście, refleks, opanowanie, szeroka wiedza ogólna oraz znajomość treści matematycznych i przyrodniczych. Finałowa szóstka to:

I miejsce SP nr 2 im. Janusza Korczaka w Węgorzewie w składzie: kl. II- Magdalena Wolska, kl. III Michał Murawski.

II miejsce SP Sobiechyw składzie: kl. II Paweł Wojtkiewicz, kl. III- Szymon Oleszkiewicz.

III miejsce SP nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie w składzie: kl. II- Judyta Siniuk, kl. III- Jan Cieślak.

Finaliści otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Węgorzewie oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez SP nr 2 w Węgorzewie. Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie: Renata Podolska-Komińczyk i Bożena Aleksandrowicz.
(SP2 w Węgorzewie)


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5