Wielka Liga Czytelników. Znamy laureatów etapu powiatowego

2019-03-13 12:34:41 (ost. akt: 2019-03-13 12:36:22)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie

Wielka Liga Czytelników to konkurs czytelniczy skierowany do uczniów szkół podstawowych. W ostatni dzień lutego odbył się etap powiatowy, który wyłonił laureatów. Dwie zwycięskie drużyny z powiatu węgorzewskiego już niedługo zmierzą się z najlepszymi czytelnikami województwa warmińsko-mazurskiego.
Dnia 28.02.19 r w Szkole Podstawowej nr 1 w Węgorzewie odbył się etap powiatowy ogólnopolskiego konkursu czytelniczego Wielka Liga Czytelników. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV i klasy V-VIII. Aby przystąpić do konkursu powiatowego trzeba było wcześniej przeczytać 6 książek i napisać z nich testy. W styczniu w szkołach naszego powiatu odbył się etap szkolny, z którego uczniowie awansowali do etapu powiatowego tworząc drużyny.

W kategorii klas I-IV powiat reprezentowały:
- Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września w Radziejach w składzie : Magdalena Sawczuk i Hubert Oryńczak,
- Szkoła Podstawowa nr 1 im M. Kopernika w Węgorzewie w składzie: Mateusz Gajda-Mroczkowski, Aleksandra Turek, Julia Grochala
- Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Korczaka w Węgorzewie w składzie: Amelia Grzmil, Martyna Noga, Łukasz Filipek

W kategorii klas V-VIII powiat reprezentowały:
- Szkoła Podstawowa nr 1 im M. Kopernika w Węgorzewie w składzie: Łukasz Bacewicz, Natalia Rusinek, Daria Świtulska,
- Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Korczaka w Węgorzewie w składzie: Karolina Lisowska i Bartosz Korczak

Warunkiem awansowania do etapu wojewódzkiego było zdobycie przez drużynę 80% punktów. Do etapu wojewódzkiego awansowała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Korczaka w Węgorzewie w kategorii I-IV zdobywając 145 punktów na 150 i drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 im M. Kopernika w Węgorzewie w kategorii klas V-VIII zdobywając 137/150. Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim.
Małgorzata Bacewicz


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp1wegorzewo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5