"Jedynka" obchodziła swoje święto

2019-03-04 16:25:14 (ost. akt: 2019-03-04 16:30:09)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie

22 lutego 2019 r. społeczność Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika obchodziła swoje święto. Z życzeniami i gratulacjami do nowej siedziby węgorzewskiej jedynki zawitali zaproszeni goście, którzy każdego dnia wspomagają uczniów, rodziców i nauczycieli.
22 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie nie był zwykłym dniem nauki szkolnej, a to z uwagi na obchodzone w tym dniu Święto Szkoły, które przypada na 19 lutego. To święto nie tylko patrona - Mikołaja Kopernika, ale także nauczycieli i uczniów, którzy na co dzień wypełniają szkolne mury.

Tuż po godzinie ósmej klasy zamieniły się w stacje zadaniowe. Uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzali sale, w których mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą patrona szkoły- Mikołaja Kopernika. Zadania i eksperymenty przygotowane przez starszych uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum skupiały uwagę nawet najmniejszych uczestników. W samo południe rozpoczął się uroczysty apel z udziałem zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów.

Zebrani obejrzeli barwne i niezwykle interesujące przedstawienie, które przeniosło widzów w XV i XVI-wieczną rzeczywistość i przypomniało fakty z życia i zasługi Mikołaja Kopernika. W tym podniosłym dniu nie zabrakło hymnu państwowego i hymnu szkoły. Na koniec pani dyrektor, Iwona Wróblewska, z dumą wręczyła stypendia uczniom osiągającym najwyższe wyniki w nauce i sporcie. Uczniowie są najlepszą wizytówką szkoły i odzwierciedleniem starań nauczycieli i rodziców. Swoją postawą udowodniają, że łzy wzruszenia na twarzach rodziców, uśmiech i gratulacje są warte wielu wyrzeczeń i poświęceń.

Kolejne Święto Szkoły za rok, a tymczasem „Szkoła, co nosi jego imię, niech uczy nas jak żyć”, by godnie budować przyszłość i być może jak Kopernik sięgnąć gwiazd.


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp1wegorzewo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5