Uczennice z LO na konkursie recytatorskim w Olsztynie

2019-02-21 16:33:00 (ost. akt: 2019-02-21 13:14:06)

Autor zdjęcia: Archiwum LO w Węgorzewie

W piątek 15 lutego w Olsztynie odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Polska poezja XX I XXI wieku”, którego organizatorem był Uniwersytet Warmińsko- Mazurski. Uczestnikami byli uczniowie szkół ponadpodstawowych z całego województwa. Wśród nich znalazły się trzy uczennice Liceum w Węgorzewie.
Anita Dudzińska zaprezentowała wiersz Wisławy Szymborskiej” Śmiech”, Nina Woynaroska zaśpiewała utwór „Ucisz serce” Agnieszki Osieckiej, zaś Sara Stadnyk wyrecytowała liryk „Femme fatale” autorstwa Anki Graf. Na teatralnej auli wystąpiło dwudziestu ośmiu uczestników. Podczas kiedy Jury oceniało poziom ich występów, goście mieli możliwość obejrzenia spektaklu przygotowanego przez Młodzieżową Olsztyńską Grupę Teatralną. Po ogłoszeniu wyników konkursu młodzież mogła porozmawiać z członkami komisji i aktorem Mateuszem Mirczyńskim o tym, jak udoskonalić swój warsztat recytatorski.
(Anita Dudzińska, grupa dziennikarska LO)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5