Magiczna moc niesienia pomocy

2019-02-21 11:29:38 (ost. akt: 2019-02-24 11:29:58)

Autor zdjęcia: Archiwum LO w Węgorzewie

W sobotnie popołudnie, 16 lutego, węgorzewianie mieli okazję wziąć udział w akcji poświęconej maleńkiej Julii Sauter.
Impreza, ciesząca się dużą frekwencją, odbyła się w Węgorzewskim Centrum Kultury, ustrojonym w tym dniu w iście hollywoodzkim stylu. Prowadzący, ze względu na żałobę narodową po premierze Janie Olszewskim, rozpoczął wydarzenie symboliczną minutą ciszy. Następnie na scenie pojawił się Krzysztof Sauter, jego żona Natalia oraz ich kilkumiesięczna córka Julia. Wzruszająca przemowa ojca wszystkich wprawiła w melancholijny nastrój. Nie łatwo jest prosić obcych ludzi o pomoc, przyznać się do tego, że faktycznie jest ona potrzebna. Jednak warto to robić, chociażby po to, aby otrzymać od bliskich wsparcie, ciepłe słowo. Krzysztof Sauter sam powiedział, że gdyby nie zwierzył się z problemów przyjacielowi, całe przedsięwzięcie nie miałoby miejsca. 


Pierwszym punktem programu był musical pt. "Sen o Kalifornii" w wykonaniu licealnego teatru Theatrum Mundi. Młodzież jak zawsze wykonała świętą robotę, tym razem, przy znakomitej muzyce śpiewanej na żywo przez Julię Świrską i Martę Sikorską. W przerwie odbyła się licytacja kilkunastu obrazów. Następnie przyszedł czas na kawę i ciasto przygotowane przez wolontariuszy. Wieczór zakończył pokaz sławnego Magic of Y, byłego mieszkańca Węgorzewa.


— Mieliśmy okazję obejrzeć cudowny występ iluzji. Przez cały czas jego trwania można było czuć, że to wszystko płynie z serca. Oprócz rozrywki Maciej chciał również przekazać widzom takie wartości jak wiara w siebie, w swoje cele i w dobro ludzkie — mówi jeden z uczestników pokazu.
 
— Pomaganie jest tak bardzo ważne, takie akcje uświadamiają, że warto prosić o pomoc — dodaje Weronika, uczennica LO. — Radość i wzruszenie malujące się na twarzach rodziców Julii są naprawdę bezcenne.
(Julia Żegarska, gr. dziennikarska LO)

ORGANIZATORZY:
Główni organizatorzy to: Łukasz Maczuga z Elovego oraz Jakub Kurpiewski z Otwartch Jezior przy pomocy Pomagam bo Lubię, Młodzieżowa Rada Miejska- Węgorzewo, Magic of Y, Węgorzewskie Centrum Kultury, KZ Węgorzewo, Kamil Michalczewski, Bartłomiej Jasiński.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5