Wigilijne spotkanie z Rodakami z zagranicy

2018-12-04 13:00:00 (ost. akt: 2018-12-04 13:41:05)

Autor zdjęcia: Archiwum WT

Jak co roku, już od osiemnastu lat Stowarzyszenie Wspólnoty Polskiej koło w Węgorzewie będzie gościło naszych Rodaków z zagranicy na polskiej, tradycyjnej wigilii.
— Nasze spotkania mają na celu nie tylko dzielenie się opłatkiem, złożenie życzeń i rodzinne śpiewanie kolęd — tłumaczy Wiesław Pietrzak, prezes węgorzewskiego koła Stowarzyszenie Wspólnoty Polskiej. — Naszym celem jest utrwalenie związanych z tym szczególnym dniem tradycji, polskich tradycji które są kultywowane przez polskie rodziny i przekazywane z pokolenia na pokolenie, tak aby nasi goście po powrocie do siebie w podobny lub wzbogacony sposób organizowali wieczerze wigilijną w swoich domach i środowiskach.

Nowością w tym roku będzie pobłogosławienie "Kamieni Kresowych" które są ustawione przy kościele z inicjatywy ks. Klemensa Litwina i mają w sobie ziemię z Kresowych miejsc szczególnych którą przywożą nasi Rodacy. Po mszy świętej w klubie 11. MPA tradycyjnie już odbędzie się wieczerza wigilijna.
— Mieszkańców Węgorzewa zapraszam na błogosławienie kamieni i mszę od 15,20 w sobotę oraz w niedzielę na pogaduszki z naszymi gośćmi przy kawie w lokalu u "Dziokana" od 9.00 do 10.00 — dodaje prezes stowarzyszenia.
(red)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kres #2639005 | 5.173.*.* 7 gru 2018 17:49

    Towarzysz Wiesław zademonstruje, jak się dzielić opłatkiem.

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5