Trwa policyjna akcja "Bezpieczny kierowca ciężarówki"

2018-10-03 12:54:48(ost. akt: 2018-10-03 12:59:58)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Węgorzewie

Dziś (środa) od rana węgorzewscy policjanci ruchu drogowego bacznie przyglądają się samochodom ciężarowym w ramach prowadzonych działań pod nazwą "Bezpieczny kierowca ciężarówki".
Działania polegają przede wszystkim na kontroli w zakresie przewożenia rzeczy z uwzględnieniem stanu technicznego ciężarówek, wyposażenia, właściwego zabezpieczenia ładunku oraz przestrzegania przepisów o czasie pracy i odpoczynku kierowców. Funkcjonariusze skontrolują również dokumenty wymagane do prowadzenia i użytkowania tego typu pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących. Sprawdzą także liczbę miejsc siedzących wpisaną w dowodzie rejestracyjnym ze stanem faktycznym w pojeździe oraz liczbę przewożonych pasażerów.

Kontrole odbywają się na posterunkach zlokalizowanych w miejscach o dużym natężeniu ruchu samochodów ciężarowych, a także na pozostałych drogach powiatu węgorzewskiego. Działania "Bezpieczny kierowca ciężarówki" potrwają do późnych godzin wieczornych.
(źródło: KPP w Węgorzewie)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5