Ruszyła policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

2018-09-10 10:53:14(ost. akt: 2018-09-10 10:55:16)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Węgorzewie

Węgorzewscy policjanci w ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły 2018” prowadzą pogadanki z dziećmi i młodzieżą. Głównym tematem jest między innymi bezpieczeństwo na drodze, prawidłowe zachowanie dzieci wobec nieznanych osób. Poruszają także temat odpowiedzialności osób nieletnich. Mundurowi przypominają również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych.
Od początku września węgorzewscy policjanci w ramach działań „Bezpieczne droga do szkoły 2018” prowadzą spotkania z dziećmi i młodzieżą szkolną, jak również ich rodzicami na terenie całego powiatu. Zajęcia prowadzone są w formie pogadanki. Tym najmłodszym, policjanci przypominają o podstawowych i zarazem ważnych zasadach, bezpiecznego zachowania w szkole, w domu i na drodze. Funkcjonariusze przestrzegą również najmłodszych, aby nie otwierali drzwi, gdy w mieszkaniu nie ma osób dorosłych. Z młodzieżą mundurowi omawiają najczęściej spotykane czyny zabronione popełniane przez uczniów oraz zwracają uwagę na problem demoralizacji .Młodzi ludzie dowiadują się również, jakie konsekwencje grożą im w przypadku wagarowania, nie przestrzeganiem regulaminu szkolnego oraz piciu alkoholu czy paleniu papierosów.
(KPP w Węgorzewie)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5