Wiózł 31 kg nielegalnej "ściółki dla chomików"

2018-09-01 09:00:00 (ost. akt: 2018-08-31 21:29:27)

Autor zdjęcia: Archiwum SG

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie ujawnili ponad 31 kg krajanki tytoniowej w jednym z kontrolowanych samochodów osobowych. 43-letni mężczyzna miał dostarczać nielegalny towar koledze z Węgorzewa.
W piątek funkcjonariusze SG na jednej z dróg w powiecie węgorzewskim zatrzymali do kontroli drogowej audi A6. Kierowcą samochodu osobowego był mieszkaniec powiatu giżyckiego.

— Podczas kontroli patrol wyczuł wydobywającą się woń z wnętrza pojazdu, która wskazywała na przewożenie tytoniu — mówi Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. — Mężczyzna tłumaczył, że to nie tytoń tylko ściółka dla chomików. Okazało się, że na tylnej kanapie samochodu znajdowały się 2 worki foliowe, a w nich 120 woreczków strunowych z krajanką tytoniową.

Nielegalny towar o szacunkowej wartości ponad 21 tys. zł został zdeponowany, a kierowca poniesie odpowiedzialność karno-skarbową za przewożenie wyrobów bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy.
(red)


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5